featured

Activision CEO’su Bobby Kotick’den Ayrılık Kararı

Activision CEO'su olan Bobby Kotick, şirketten ayrılmadan önce 30 yıl boyunca 600 milyon dolar kazandı. Ancak son açıklamasıyla birlikte, daha fazla konuşulacak gibi görünüyor.

service service
TGOXİ

Activision CEO’su Bobby Kotick’den Ayrılık Kararı

Activision’ın başkanı Bobby Kotick, 30 yıllık maceranın sonunda şirketi terk ediyor. Kotick bu sürede 600 milyon dolarlık gelir elde ederken, şirket içerisindeki cinsel taciz suçlamalarına karşı herhangi bir tedbir almadığı gerekçesiyle eleştirilere maruz kaldı. Artık Activision Blizzard, Microsoft tarafından alındıktan sonra oyun endüstrisinden çekiliyor.

Bobby Kotick Nihayet Activision’dan Ayrılıyor

Son Call of Duty çıkışı kargaşa içinde olsa da, oyunun yenilikçi modları yoğun ilgi topladı. Kotick’in liderliği sırasında, çalışanlar zor çalışma şartları ve mali kötüye kullanımlarla baş etmek zorunda kaldılar. CEO, bu durumu “şirketin dengesini bozmaya çalışan saldırgan işçi eylemine” yükledi.

Bobby Kotick, Activision Blizzard’ı eleştiri konusu bir hale getirirken, şirketin yetenekli ve sadık personeli eğlence sektörüne katkı yapmaya devam ediyor.

Activision Blizzard’ın mevcut ve başarılı oyunlarına yoğunlaşmak daha yararlı olacaktır. Diablo IV, zorlu bir başlangıçtan sonra sağlam temellere dayanan bir oyun haline geldi. Karışık bir süreçle geçerek öne çıkan Overwatch 2, etkileyici bir atıcı oyun olmaya devam ediyor. Buna ek olarak, Call of Duty Modern Warfare 3 ve sürekli büyüyen içeriğiyle World of Warcraft gibi milyonlarca oyuncuyu kendine çeken oyunlar, Activision Blizzard’ın başarı dolu oyunlar serisini sergilemektedir.

Yeni yönetimin, şirketi bu karmaşık dönemden kurtarıp, oyuncuların uzun süre zevk alacakları oyunlar sunmasına yardımcı olması umulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Düşük Sistem Gereksinimli Strateji Oyunları (2024) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Activision CEO’su Bobby Kotick’den Ayrılık Kararı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!