(32) Barbie
(32) Barbie

Barbie Yeni Gişe Rekoru Kırdı: The Dark Knight Filmini Geride Bıraktı

service service
TGOXİ

Barbie filmi, sinema dünyasında büyük bir etki yaratıyor ve Warner Bros. için önemli bir başarıya imza atıyor. Yalnızca iki gün içinde ABD ve Kanada’da 52 milyon dolar hasılat elde eden Barbie, The Dark Knight ve Aquaman filmlerini geride bırakarak stüdyonun rekorunu kırmayı başardı.

Deadline’ın haberine göre film Pazartesi ve Salı günleri sadece ABD ile Kanada bölgelerinde toplamda 52,1 milyon dolar gişe hasılatı elde ederek büyük bir başarıya imza attı. Bu başarıyla yapım The Dark Knight ve Aquaman filmlerinin günlük gişe rekorlarını geride bırakarak dikkat çekti. Ayrıca Greta Gerwing’in yönettiği bu pembe rüya, sadece beş gün içinde sadece ABD’de 200 milyon dolar hasılat elde etmeyi başardı.

Barbie İlgi Odağı Olmaya Devam Ediyor

barbie

Yapım aynı zamanda ABD’deki en güçlü Pazartesi performansına sahip film oldu ve Christopher Nolan’ın Batman devam filmi The Dark Knight‘ın rekorunu kırdı. Margot Robbie’nin başrolünde yer aldığı bu film, ABD gişelerinde en iyi 15 Pazartesi performansı listesinde yer alarak büyük bir başarıya imza attı.

Film eleştirmenlerden ve hayranlardan aldığı olumlu yorumlarla da dikkat çekiyor. Film, komik ve duygusal sahneleriyle izleyicileri etkilerken, esprili ve meta öğelerle de dikkat çekiyor. Barbie’nin başarılı performansı, sinema dünyasında pembe bir deprem yaratıyor.

Oppenheimer filmi de Universal Pictures için başarılı bir çıkış yaptı ve ABD ve Kanada’da 12 milyon dolar hasılat elde etti. Nolan’ın sinematik biyografisi olan Oppenheimer, eleştirmenlerden karışık yorumlar aldı, ancak yine de izleyicilerin dikkatini çekmeyi başardı.

Barbie ve Oppenheimer arasındaki rekabet sinema dünyasını heyecanlandırırken, Barbie’nin gişe performansı ve başarıları film dünyasında dikkat çeken önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Bir önceki yazımız olan Castlevania: Nocturne Eylül Ayında Netflix'e Geliyor başlıklı makalemizde Castlevania: Nocturne hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Barbie Yeni Gişe Rekoru Kırdı: The Dark Knight Filmini Geride Bıraktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 12 Ağustos 2023, 15:52

    […] bir bakanın, Barbie filminin “eşcinselliği teşvik ettiği” gerekçesiyle ülkede gösterilmesini […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!