featured

Control’den 3 Milyonluk Satış Başarısı

Ağustos 2019'da Xbox One, PS4 ve PC için piyasaya sürülen Control, PS5 ve XBox Series X/S için gelmeden 3 Milyon satış başarısını yakaladı.

service service
TGOXİ

Remedy Entertainment tarafından geliştirilen Control oyunu, son raporlara göre oldukça yüksek bir satış rakamına ulaşmış durumda. Digital Bros’un 2022-2023 mali yarı yılı raporuna göre, Ağustos 2019’dan beri üç milyondan fazla kopya sattı ve 92 milyon Euro’nun üzerinde gelir elde etti. Control, oyuncuları Hiss olarak bilinen bir varlığın istilası sırasında “Central Bureau of Control” diğer adıyla “The Oldest House” adlı bir yapıya sokuyor. Oyun, akıllara durgunluk veren mekan tasarımı ve görselliği, mükemmel silah kullanımı ve ilgi çekici hikayesiyle eleştirmenlerden büyük övgü aldı.

Remedy Entertainment, Control oyununun başarısıyla birlikte aynı evrende yer alan iki yeni proje üzerinde çalışıyor. Bunlar çok oyunculu bir co-op oyunu olan Condor ve Xbox Series X/S, PS5 ve PC platformlarına gelecek olan Control 2 oyunudur. İlk projenin başlangıç yatırımı 25 milyon Euro iken, Control 2’nin başlangıç bütçesi ise 50 milyon Euro’dur. Ayrıca, Remedy Entertainment bu yıl Xbox Series X/S, PS5 ve PC platformları için piyasaya sürülecek olan Alan Wake 2 üzerinde de çalışmalarına devam etmektedir.

Remedy Entertainment’ın başarısı, oyun dünyasında büyük yankı uyandırdı ve kontrolü ele geçirdi. Bu nedenle, oyuncuların merakla beklediği yeni projelerinin piyasaya çıkması için heyecanlı bekleyişleri devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan Netflix bu Yıl Oyun Sayısını 95'e Çekiyor başlıklı makalemizde netflix ve oyun hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Control’den 3 Milyonluk Satış Başarısı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!