featured

E3 2023 Resmi Olarak İptal Edildi

ESA, "İlgili şirketlerin oynanabilir demolara sahip olmayacağını ve bu yaz E3'te olmanın kaynak bulma zorluklarının üstesinden gelemeyecekleri bir engel haline geldiğini takdir ediyor ve anlıyoruz" diyor.

service service
TGOXİ

Büyük şirketler ve yayıncılar geçtiğimiz haftalarda bir dizi rapor ve duyuruda E3 2023’te yer almayacaklarını doğrulamışlardı. Başta Nintendo ve Microsoft ve ardından daha yakın zamanda Ubisoft ve Sega onların izinden gitti. Daha sonra, etkinliğin yakın zamanda tamamen iptal edilebileceğini iddia eden raporlar ortaya çıktı . Bu artık resmen onaylandı.

13 Haziran – 16 Haziran tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlanan E3 2023’ün resmi olarak iptal edildiği, geçtiğimiz günlerde bu yılın resmi etkinlik organizatörleri olan ESA ve ReedPop tarafından duyurulmuştu .

ESA ve ReedPop, IGN’ye yaptıkları açıklamada , “Biz ve ortaklarımızın bu etkinliği gerçekleştirmek için gösterdiğimiz tüm çaba nedeniyle bu zor bir karardı, ancak sektör için doğru olanı ve E3 için doğru olanı yapmak zorundaydık. İlgili şirketlerin oynanabilir demolara sahip olmamalarını ve bu yaz E3’te olmanın üstesinden gelemeyecekleri bir engel teşkil eden kaynak bulma zorluklarını takdir ediyor ve anlıyoruz. E3 2023’e kendini adamış olanlar için, hak ettiğiniz ve ReedPop’un etkinlik deneyimlerinden beklediğiniz vitrini sergileyemediğimiz için üzgünüz.”

E3 2018’in gerçekleştirilecek son tam özellikli etkinlik olması nedeniyle, E3 birkaç yıldır değişen derecelerde mücadele ediyor. E3 2019, Sony’nin başlangıcından bu yana ilk kez gösteriden çekildiğini gördü, E3 2020 ise COVID-19 salgını nedeniyle tamamen iptal edildi. Gösteri 2021’de geri döndü, ancak çok sınırlı kapasitede ve yalnızca dijital bir etkinlik olarak, 2022’de ise tekrar iptal edildi.

Haziran ayında hâlâ planlanan bir dizi büyük oyun etkinliği ve gösterimi var, ancak bunlar arasında Summer Game Fest , Xbox Games Showcase (hemen Starfield  Direct tarafından takip edilecek ) ve Ubisoft Forward yer alıyor. Bildirildiğine göre, Sony’nin o zamanlar için planlanan bir PlayStation Showcase’i de var . Bu arada, sızıntılar Konami’nin de Metal Gear Solid 3 yeniden yapımı ve yeni bir Castlevania oyunu için sıralanan duyurularla  E3 2023 için büyük planları olduğunu iddia etti. iptal edildi.

Bir önceki yazımız olan Crash Team Rumble'ın Yaklaşan Beta'sı Herkese Açık Lobileri ve Özel Maçları İçerecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
1
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
E3 2023 Resmi Olarak İptal Edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!