1686474963457518677
1686474963457518677

Minecraft Portal Yapımı, Minecraft Portal Nasıl Yapılır? (2023)

Minecraft'ta portal yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler Nether Portalı için aşağıdaki gibidir:

service service
TGOXİ

Minecraft portal yapımı ile birlikte oyun içinde karakterinizi başka yerlere ışınlayacak özellik kazanabilirsiniz. Özellikle yeraltını da ziyaret etmek istiyorsanız portal yapmanız gerekiyor. Oluşturacağınız portal türüne bağlı olarak da yapacaklarınız farklılık gösteriyor.

Minecraft Portal Ne İşe Yarar?

Minecraft portal çeşitleri temel olarak elde etmek adına çok uğraş göstereceğiniz ama bir kez elde ettikten sonra bir sürü kaynağa sahip olmanızı sağlayan ve başka boyutlara gitmenize yardımcı olan geçitlerdir. Temel olarak Minecraft’ta iki çeşit portal bulunur. Bunlar; End ve Nether dünyasıdır. End evrenine gitmek için end portalı, Nether’a gitmek için ise nether portal yapımı gereklidir. Fakat portallar sundukları büyük kaynağa kıyasla elde etmesi oldukça güç araçlardır.

Minecraft Nether Portal Nasıl Yapılır?

Minecraft Nether portal yapmak için çeşitli malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca bu portalı haritada dolaşarak bulamazsınız, mutlaka kendinizin üretmesi gerekiyor. Nether portal sayesinde yeraltı dünyası olan Nether’a giriş yapabilirsiniz. Bu portalı yapmak için gerekli olan malzemeler;

Eğer elmas kazmanız veya yeterli miktarda su ile lav kaynağınız varsa portal yapmak oldukça basit. İşte gereken malzemeler: 10x Obsidyen (Minimum) 1x Çakmak Yukarıda listelediğimiz malzemeleri elde ettikten sonra, obsidyenleri aşağıda bulunan resimdeki gibi yerleştirin (kenarlarda obsidyen olmasına gerek yok, portalın çevresini kaplasa yeterli). Daha sonrasında çakmak ile sağ tıklayarak portalı yakın. Obsidyen yerleştirmesinde bir hata yapmadıysanız portal aktifleşecektir.

Minecraft End Portal Nasıl Yapılır?

Minecraft portal yapimi 1 1.png

Minecraft portal yapımı için tercih edeceğiniz bir diğer portal türü de end evrenine geçiş sağlayan end portalıdır. Bu portal ile End evrenine gidebilir ve orada bulunan ejderhayı öldürürseniz oyun sona erecektir. End portal için ilk olarak gereksinim duyacağınız eşya 10 adet ender gözüdür. Ender gözlerini elde etmek için ise Enderman’lerden ender incisi düşürmeyi sağlamaktır. Ayrıca Blaze’lerden de blaze çubuğu almalısınız. Fakat bu aşamada öncelikle blaze çubuğu ile blaze tozu yapmanız gerekiyor. Bunun için de blaze çubukları çalışma masasına yerleştirin. Böylece blaze tozu elde edebilirsiniz. Sonrasında ise blaze tozunu ve ender incisini çalışma masasına koyarak ender gözüne sahip olabilirsiniz.

End portalı, nether portalı gibi yapılmayıp onu bulmanızı gerektirir. Minecraft end portalı bulmak için sahip olduğunuz end gözlerini havaya atmalısınız. Sonrasında ise gittiği yönü takip edin. Ancak işlem sırasında end gözlerini boşa atmamaya dikkat edin çünkü portal bulunduğunuz yerden çok uzakta olabilir. Ender gözü attığınız zaman 200 blok boyunca o yöne doğru yürüyün ve sonrasında yeni bir göz daha atın. Portalı bulunca başarı kazanacaksınız ve portalın aktif hale gelmesi için de üzerine ender gözlerinizi yerleştirmelisiniz. Ender gözlerinizi portala yerleştirdikten sonra portal aktif hale gelecek ve sizi End evrenine götürecek. Buradaki Ender Dragon’u öldürerek oyunun sonuna ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Epic Games Gizemli Oyun 1 Haziran’da Açılacak başlıklı makalemizde Epic Games hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Minecraft Portal Yapımı, Minecraft Portal Nasıl Yapılır? (2023)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!