featured

NVIDIA az önce NVIDIA GeForce RTX 4080 12GB GPU’yu iptal etti

service service
TGOXİ

Şimdi, çoğunuzun gelmediğini görmediğiniz bir şey var. Büyük bir tepkinin ardından NVIDIA, NVIDIA GeForce RTX 4080 12GB’yi iptal etmeye ve “lansmanını kaldırmaya” karar verdi.

NVIDIA’nın resmi olarak belirttiği şey :

“RTX 4080 12GB harika bir grafik kartı, ancak adı doğru değil. 4080 atamalı iki GPU’ya sahip olmak kafa karıştırıcı.

Bu nedenle, 4080 12GB üzerindeki “unlaunch” düğmesine basıyoruz. RTX 4080 16GB harika ve 16 Kasım’da her yerde oyuncuları memnun edecek.”

Bu yapılacak doğru şey, bu yüzden RTX 4080’in bu sürümünü iptal ettiği için NVIDIA’ya teşekkür ederiz. Tahminim, yeşil ekibin onu RTX 4070 gibi bir adla değiştireceğidir (ki bu açıkçası daha mantıklı).

NVIDIA ile yaptığımız görüşmelerde de bu sürümü eleştirdik. Ancak yeşil takımın iptal edeceğini hiç düşünmedik.

Resmi kriterlere göre , RTX 4080 12GB, RTX 4080 16GB’den önemli ölçüde daha yavaştı. Sadece bu da değil, 12GB sürümünde daha az CUDA çekirdeği ve daha yavaş bir bellek veriyolu vardı.

Dürüst olmak gerekirse, NVIDIA’nın fan tepkisi nedeniyle bir ürünü iptal ettiğini hatırlamıyorum. Yine de yapılacak doğru şey bu!

Bir önceki yazımız olan Tartışmaya rağmen, Overwatch 2 on günde 25 milyon oyuncuya ulaştı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
NVIDIA az önce NVIDIA GeForce RTX 4080 12GB GPU’yu iptal etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!