PlayStation 5
PlayStation 5

PlayStation 5 Dünya Çapında 40 Milyon Satışa Ulaştı

service service
TGOXİ

PlayStation 5’in dünya çapında 2020 yılında piyasaya sürülmesinden bu yana 40 milyon birimden satıldığı duyuruldu. 30 Eylül 2022‘de sona eren mali çeyrekte 25 milyonuncu PS5 birimini satan Sony, bu önemli başarıyı elde etmek için dokuz aydan biraz daha fazla bir süreyi kapsayan dönemde 15 milyon PS5 konsolu daha sattı.

Sony Interactive Entertainment’ın (SIE) Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, bu önemli dönüm noktasını bir blog gönderisiyle duyurdu ve tedarik zinciri sorunları nedeniyle önceden stokta tutmanın zor olduğunu belirtti. Ancak Ryan, şu anda PS5’in “iyi stoklanmış” olduğunu ve artık “bastırılmış talebin nihayet karşılandığını” ifade ederek olumlu bir tablo çizdi. Ayrıca, Sony’nin 40 milyon satış dönüm noktasına ulaşmasında oyuncu topluluğuna teşekkür etti.

PlayStation 5 Zirveye Oynuyor

PlayStation 5

Jim Ryan ayrıca PlayStation 5 için mevcut oyun sayısına da değindi. Şu anda PS5 için 2.500’den fazla oyun bulunduğunu belirtti ve Final Fantasy XVI, Diablo IV ve Street Fighter 6 gibi ortaklarla iş birliği içinde olduklarını ifade etti. Ayrıca, oyuncu topluluğu tarafından oylanan en iyi 40 oyun listesini de paylaştı.

PlayStation 5’in bu büyük başarısı, Sony’nin oyun konsolu dünyasında hala güçlü ve ilgi çekici bir varlık olduğunu kanıtlıyor. Oyuncuların ve teknoloji meraklılarının, PS5’in gelecekteki gelişmelerini ve oyun kütüphanesine eklenen yeni oyunları heyecanla beklediği görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Redmi 12 5G 1 Ağustos'ta Geliyor: Temel Özellikler Açıklandı başlıklı makalemizde Redmi 12 5G hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
PlayStation 5 Dünya Çapında 40 Milyon Satışa Ulaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 2 Ağustos 2023, 18:35

    […] Publishing, Remnant 2’nin piyasaya sürülmesinin ardından ilk haftada PlayStation 5, Xbox Series ve PC platformlarında bir milyondan fazla kopya sattığını duyurdu. Üç kişilik […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!