featured

PlayStation Şirketinin Emektar İsmi Emekli Oluyor

service service
TGOXİ

Sony bugün bir basın açıklamasıyla PlayStation’ın başkanının istifa ettiğini duyurdu. Sony Interactive Entertainment’ın CEO’su Jim Ryan, işte sadece dört yıl çalıştıktan sonra emekli oluyor. Liderlikteki büyük değişim, PlayStation 5’in satış rekorları kırmasıyla ve Sony’nin The Last of Us Part 1 ve Marvel’s Spider-Man 2 gibi gişe rekorları kıran prestijli oyunlarda iki katına çıkmasıyla birlikte geliyor.

Ryan yaptığı açıklamada, “30 yılın ardından Mart 2024’te SIE’den emekli olmaya karar verdim.” dedi. “Çok özel bir şirkette sevdiğim bir işe sahip olma, harika insanlarla ve inanılmaz ortaklarla çalışma fırsatından keyif aldım. Ancak Avrupa’da yaşamakla Kuzey Amerika’da çalışmayı uzlaştırmanın giderek zorlaştığını görüyorum.” sözlerini bitirdi.

PlayStation Emektarının Varisi Hiroki Totoki Olacak

playstation

Ryan, Nisan 2024’te resmi olarak görevden ayrılacak. Sony Group Corporation Başkanı, COO’su ve CFO’su Hiroki Totoki, geçişe yardımcı olacak ve Ryan ayrıldıktan sonra PlayStation’ın geçici CEO’su rolünü üstlenecek ve yeni CEO’sunun aranmasına yardımcı olacak.

Sony’nin 30 yıllık emektarı Ryan, yeniden yapılanma sonucunda Worldwide Studios’un CEO’su Shawn Layden’ın istifa etmesi ve Worldwide Studios Başkanı Shuhei Yoshida’nın daha yeni bir yapıya geçişinin ardından 2019’da en iyi PlayStation pozisyonuna terfi etti. bağımsız oyun geliştiricileriyle çalışan arka plan rolü.

Ryan, PlayStation’ın başkanı olarak, pandemi dönemindeki kıtlıklara rağmen Horizon Forbidden West ve God of War Ragnarök gibi birinci parti özel gişe rekorları kıran oyunlar sayesinde artık satış rekorları kırmaya çalışan PS5’in lansmanını yönetti. Görev süresi aynı zamanda PS VR2’nin piyasaya sürülmesinin yanı sıra PS Plus abonelik hizmetinin Xbox Game Pass’in Netflix benzeri oyun kitaplığıyla daha doğrudan rekabet edebilecek önemli bir hamlesini de içeriyordu.

Beklenmedik ayrılış, teknoloji devinin Activision Blizzard’ı satın almasının ardından Sony’nin Microsoft ile Call of Duty’yi PlayStation’da tutmaya yönelik 10 yıllık bir anlaşma imzalamasından yalnızca birkaç ay sonra gerçekleşti. ABD’de Federal Ticaret Komisyonu ve Birleşik Krallık’ta Rekabet ve Piyasalar Otoritesi ile şiddetli bir düzenleme mücadelesine rağmen (her ikisi de Ryan’ın ifadesini içeriyordu), tarihi anlaşma muhtemelen Ekim ayında başlayacak.

Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer, “Jim Ryan sektörümüze büyük katkılarda bulundu ve PlayStation için amansız bir lider oldu” diye tweet attı. “Bundan sonra yapacağı işte ona en iyisini diliyorum. Son 30 yılda toplum için yaptığın her şey için teşekkür ederim Jim.

Bir önceki yazımız olan Epic Games'in İşçilerinin %16'sını İşten Çıkarabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
PlayStation Şirketinin Emektar İsmi Emekli Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!