sega

Sega Angry Birds Geliştiricisi Rovio Entertainment’ı Satın Aldı

service service
TGOXİ

Sega, Angry Birds oyununun geliştiricisi Rovio Entertainment’ı satın alma sürecini başarıyla tamamladı. Şirket nisan ayında Rovio’nun tedavüldeki hisselerinin ve opsiyonlarının tamamını satın almak için toplam 706 milyon € (776 milyon $) ödeyeceğini duyurmuştu.

Bugün şirketin resmi Twitter hesabı, Sonic, Tails ve Knuckles karakterlerinin Angry Birds dünyasıyla birleştiğini gösteren bir görsel paylaşarak birleşmenin tamamlandığını doğruladı. Tweet’te şu ifadeler yer alıyor: “Sega ailesine hoş geldin Rovio! Rovio’nun Sega Group’un bir üyesi olmasını kutlamaktan dolayı çok heyecanlıyız. Önümüzdeki heyecan verici maceralara hazırlanın.”

Sega’nın Şimdiki Planı Ne?

Bu satın alma süreci “dostane bir devralma” olarak değerlendirildi, çünkü Rovio’nun yönetim kurulu İhale Teklifini kabul ettiğini ve desteklediğini açıklamıştı. Kurum Angry Birds stüdyosunu satın alarak kendi canlı servis mobil oyun portföyünü genişletmeyi amaçlıyor.

Şirket aynı zamanda Rovio’nun mobil oyunların ötesine geçmek istediğini ve bu hedefine ulaşmasına yardımcı olmayı planladığını belirtiyor. Şirket başkanı ve grup CEO’su Haruki Satomi, “Dünya çapında sevilen Angry Birds’ün sahibi olan ve mobil oyun geliştirme yetenekleriyle tanınan Rovio ile böyle bir anlaşmayı duyurabildiğim için kendimi şanslı hissediyorum.” dedi.

Şirketin tarihsel olarak Sonic the Hedgehog gibi popüler karakterler ve markalarıyla bilindiği belirtilirken, her iki şirketin birleşmesinin ileride yaratıcı sinerjiler ve olumlu etkileşimler getireceği vurgulandı. Bu satın alma, şirketin mobil oyun pazarındaki varlığını güçlendirmesine ve oyun geliştirme yeteneklerini genişletmesine yardımcı olacak.

Bir önceki yazımız olan WhatsApp Daha Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraflar Göndermenize Olanak Tanıyacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Sega Angry Birds Geliştiricisi Rovio Entertainment’ı Satın Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 20 Ağustos 2023, 06:29

    […] piyasadaki en eski Linux işletim sistemi olmasa da, kesinlikle en başarılılarından biri olarak öne çıkıyor. 1993 […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!