1688582723689366439
1688582723689366439

STAR CITIZEN: GEMİ NASIL ONARILIR? GEMİYE NASIL YAKIT İKMALİ YAPILIR?(2023)

STAR CITIZEN: GEMİ NASIL ONARILIR? GEMİYE NASIL YAKIT İKMALİ YAPILIR? Star Citizen oyununu deneyimleyen pek çok oyuncu, gemilerin nasıl yakıt ikmali yapılacağını ve onarımının nasıl gerçekleştirileceği konusunda sorun yaşamaktadır.Bu yazımızda, Star Citizen oyununda gemilerin yakıt ikmali ve onarım süreçlerini anlatmayı amaçlamaktayız.

service service
TGOXİ

STAR CITIZEN: GEMİ NASIL ONARILIR? GEMİYE NASIL YAKIT İKMALİ YAPILIR?

Star Citizen oyununu deneyimleyen pek çok oyuncu, gemilerin nasıl yakıt ikmali yapılacağını ve onarımının nasıl gerçekleştirileceği konusunda sorun yaşamaktadır. Bu durum, oyunun oldukça kapsamlı olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yazımızda, Star Citizen oyununda gemilerin yakıt ikmali ve onarım süreçlerini anlatmayı amaçlamaktayız.

Önemli Nokta: Star Citizen’daki gemi yakıt ikmali ve onarım işlemleri ücretsizdir. Dolayısıyla, bu işlemleri gerçekleştirirken harcayacağınız parayı düşünmenize gerek yoktur. Bu durumun farkında olarak işlemleri yapmanız faydalı olacaktır.

Gemiler Nerede Yakıt Alır ve Tamir Edilir?

Star Citizen evreninde Hangarlar, iniş pedleri ve düşme pedleri, gemi yakıtı ikmali ve onarım hizmetleri sunan tesisler olarak öne çıkar.

Kullanıcılar genelde uzay istasyonlarından bu hizmetleri almak için Hangar veya Drop Pad tercih ederler. Yine de, eğer bir ayda veya gezegende keşif yaparken ihtiyacınız olursa, en yakın uzay istasyonuna gitmenize gerek kalmadan iniş pisti bulunan bir maden tesisi ile geminize yakıt alabilirsiniz.

Gemilerde Yakıt İkmali ve Onarım Nasıl Yapılır?

Bahsedilen tesislerden birine indiğinizde, “U” tuşu ile geminin motorlarını ve diğer elektronik cihazlarını kapatın. Ardından MobiGlass’ı açmak için “F2” tuşuna basın. Alt menülerde, İngiliz anahtarı ikonuyla birlikte “Vehicle Maintenance Services” seçeneğini bulun ve tıklayın.

Karşınıza dört adet seçenek sunulacak. “No Action Required” yazan seçeneklerin herhangi birine geçebilirsiniz. Alttaki iki seçenek ise yakıtla ilgilidir. Yakıt düzeyiniz düşükse, büyük düğmeyi tıklayın ve “No Action Required” butonuna basarak kırmızıya dönmeyi bekleyin. Geminizin durumuna bağlı olarak onarım veya yakıt ikmali işleminin daha uzun veya daha kısa, ancak genellikle bir dakikadan kısa sürebilir.

“Vehicle Maintenance Services” Kısmını Neden Göremiyorum?

Eğer önceki görsel yerine yukarıda belirtilen görseli üç sütunlu ve seçeneksiz şekilde görüyorsanız, bu durumun çeşitli nedenleri olabilir. İlk olarak, “F3” tuşuna basarak kalkışı başlatıp hizmet alamadığınızdan emin olun. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, yanlışlıkla veya iki defa “F3” tuşuna basmamış olduğunuzu kontrol edin. Eğer bir kalkış gerçekleştirdiyseniz, hangardan çıkarak başka bir hangar için talepte bulunarak iniş yapmayı deneyin.

Eğer bu durum söz konusu değilse, geminin doğru bir şekilde indiğine ve zemine temas ettiğini doğrulayın. Ayrıca, geminin sistemlerini kapatmak için “U” tuşuna bastığınıza emin olun.

İfadenizde bahsi geçen durumlar geçerli değilse, bu muhtemelen bir hatayla alakalıdır. Bu durumda, mevcut gemiyi bırakarak yeni bir tane almanız önerilir. Fakat unutmayın, gemiyi terk etmeden önce tüm eşyalarınızı bir uzay istasyonuna veya şehre taşıdığınızdan emin olmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Mobile Legends Başlangıç için Taktikler? Mobile Legends Başlangıç Taktikleri Nelerdir?(2023) başlıklı makalemizde Mobile Lengs Başlangıç için Taktikler? Mobile Legends Başlangıç Taktikleri Nelerdir? hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
STAR CITIZEN: GEMİ NASIL ONARILIR? GEMİYE NASIL YAKIT İKMALİ YAPILIR?(2023)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!