featured

Yüzlerce Twitch Çalışanı İşten Çıkarıldı

Amazon aldığı kararla Twitch tarafından 400'den fazla çalışanını işten çıkaracak.

service service
TGOXİ

Twitch’in yeni CEO’su Dan Clancy, yayımladığı blog yazısında, Amazon’un pazartesi günü yaptığı geniş kapsamlı işten çıkarmaların, 400’den fazla Twitch çalışanını etkilediğini açıkladı. Amazon, AWS, insan kaynakları, Twitch ve reklam bölümlerinde toplam 9.000 kişiyi işten çıkardı. Eski Twitch CEO’su Emmett Shear’ın görevden ayrılmasından kısa bir süre sonra gelen bu işten çıkarma haberleri, Twitch çalışanlarını da endişelendirdi.

Clancy, Twitch çalışanlarına gönderdiği e-postada, bu işten çıkarmalardan etkilenip etkilenmeyeceklerinin öncesinde söylenmediğini ve “en geç önümüzdeki hafta başlarında” bilgilendirileceklerini belirtti. Polygon gibi güvenilir haber kaynakları, iki Twitch çalışanına ulaşarak bu iddiaları doğruladı.

Clancy’nin açıklamasında işten çıkarmanın nedeni olarak “mevcut makroekonomik ortam” gösterildi ve kullanıcı ve gelir artışının beklentileri karşılamadığı belirtildi. Clancy, “Personel sayımızı azaltma gibi çok zor bir karar aldık, ancak işimizi sürdürülebilir bir şekilde yürütmek için bu gereklidir” dedi.

Twitch çalışanlarının bu ani işten çıkarmalardan nasıl etkileneceği henüz net değil, ancak Clancy’nin yaptığı açıklama ile en azından bilgi eksikliği konusunda endişeleri biraz olsun giderilmiş oldu.

Bir önceki yazımız olan ChatGPT Rakibi, Ölü ya da diri Herkesle Konuşmanıza Olanak Tanıcak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
1
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Yüzlerce Twitch Çalışanı İşten Çıkarıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!