featured

2023’TE GÖRMEYİ BEKLEDİĞİMİZ 5 OYUN DUYURUSU

service service
TGOXİ

2023’ün hemen eşiğindeyken, oturup 2023’te görmeyi bekleyebileceğimiz 5 büyük oyun duyurusu hakkındaki tahminlerimi vermek istedim.

Ancak öncelikle bunların benim kendi tahminlerim olduğunu ve söylenti olarak algılanması gerektiğini söylemek gerekiyor, ancak bazı tahminlerimi makalede değineceğim içsel bilgilere dayandıracağım.

Tahminlerin listesi belirli bir sırada değildir.

5 – Proje Kilit Taşı Duyurusu

Project Keystone, The Verge’in Decoder Podcast’i sırasında Microsoft CEO’su Phil Spencer tarafından bir dereceye kadar kabul edilmiş ve duyurulmuştur . Phil Spencer, Keystone’un “[Microsoft] olmasını istediğimizden daha pahalı” olduğunu söyledi. Ardından Keystone şimdilik rafa kaldırıldı.

Şirketin odak noktasını Samsung TV’lere ve diğer cihazlara dahil edilmiş Xbox Cloud Gaming’e kaydırmasına rağmen, Keystone’un tamamen terk edilmediği anlaşılıyor.

Cihazın ince ayarlanması ve Microsoft’un 2024 tatil sürümü için isteklerine göre üretilmesiyle 2023’ün sonlarında bir duyurunun mümkün olabileceğini tahmin ediyorum. Spencer, Xbox Series S’nin 299 dolara satılmasıyla, Keystone ile fiyat farkının tüketicilere değer sağlayacak kadar önemli olması gerektiğini zaten açıkladı.

Google’ın Stadia’sının artık söz konusu olmamasıyla birlikte, Keystone gibi bir cihaz için bir pazar ve ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ve Xbox’ın geniş Xbox Game Pass oyunları kataloğu ile temeller çoktan atıldı.

Kim bilir, belki Hideo Kojima’nın Xbox unvanı, oyunun Bulut teknolojisi ile ilgili bir şey olması durumunda, Keystone ile birlikte resmi olarak duyurulabilir.

4 – Yeni PlayStation 5 Konsolu

Bu yıl Sony’nin yeni PlayStation 5 konsolu hakkında çok konuştum çünkü onunla ilgili her şeyi gördüm. Görüntüler, satış planları, çok şey. Eylül 2023’te piyasaya çıkacak olan yeni konsol için yılın ilk yarısında bir duyuru yapılmasını bekliyorum.

Ayrılabilir bir disk sürücüsüne sahip olan konsolun nakliye ve üretim maliyetlerini düşürmesi ve sonunda standart PlayStation 5 modelinin yerini tamamen alması bekleniyor.

Sony , 23 mali yılında 30,5 milyon PlayStation 5’in sevk edilmesini beklerken , Sony’nin önümüzdeki mali yılda üretimin önemli ölçüde artacağını tahmin ettiği açık.

3 – Microsoft, Activision Blizzard’ı Satın Aldı (veya Edinmedi)

Satın almanın yapılıp yapılmayacağına dair kişisel görüşlerimi vermek istemiyorum ama 2023’ün ortalarına kadar bir cevabımız olmalı.

Bu uzun ve karmaşık bir süreç ve sanırım yakın gelecekte bununla ilgili neredeyse her gün haberler göreceğiz, ancak sonunda bunun bir sonu olacak. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda davalar vb. Konularını duymaya devam edeceğiz, ancak bir tür kapatma memnuniyetle karşılanacaktır.

2 – Grand Theft Auto 6 Duyurusu

Muhtemelen şimdiye kadar yapılmış en büyük oyun duyurusu (bir sonraki GTA’ya kadar) ve 2023’ün duyuru yılı olacağına yürekten inanıyorum.

Raporum nedeniyle 2021 yazında GTA topluluğu tarafından alevlendirilmeme rağmen, GTA 6’nın 2024 – 2025’te çıkacağını söyledim ki bu kesin bir tarih ve hala gerçekleşeceğine inanıyorum. Bir 2023 duyurusu, özellikle Rockstar Games ve Take-Two‘nun geçmişte oyun duyurularını ve sürümlerini genel olarak nasıl ele aldıklarını biliyorsanız, bu yıllara mükemmel bir şekilde uyar.

Farkında değilseniz, Rockstar Games son iki oyunu olan GTA 5 ve Red Dead Redemption 2’yi piyasaya sürülmeden iki yıl önce duyurdu, yani 2023 duyurusu muhtemelen 2025 sürümü anlamına gelir.

Microsoft, GTA 6’nın 2024’te piyasaya sürüleceğini düşünüyor , ancak önceki açıklamalar ve çıkış tarihleri, durumun böyle olmadığını gösteriyor gibi görünüyor. 2024 için bir sürüm duyurusu mümkün mü? Elbette. Ancak Rockstar’ın sicili, oyunun her halükarda bir yıl daha erteleneceğini gösteriyor.

1 – Switch 2 Duyurusu

Bu muhtemelen 2023 için en “orada” tahminim, ancak Steam Deck’in Nintendo Switch’in modasının geçtiğini ve oldukça hızlı olduğunu göstermesiyle, en azından 2023’te Switch 2’nin duyurulmasını bekliyorum.

Yakın tarihli bir söylenti , Switch için bir orta nesil yükseltmenin planlandığını ve ardından hurdaya çıkarıldığını ileri sürdü, bunun nedeni muhtemelen Nintendo’nun bir nesil yükseltme planlaması ve orta nesil yükseltmeyi geçersiz kılmasıdır.

Mart 2023’te Switch zaten altı yaşında olacak ve yeni bir konsol nesli yükseltmesinin tipik zaman dilimine büyük ölçüde yaklaşıyor.

Bir önceki yazımız olan Mortal Shell Bağımsız Soulslike Oyunu Epic Games Store'da Ücretsiz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
2023’TE GÖRMEYİ BEKLEDİĞİMİZ 5 OYUN DUYURUSU

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!