featured

Amazon ve Sony anlaştı: God of War dizisi geliyor!-Amazon “God of War” Dizisi İçin Çalışmalara Başladı-God of War, Amazon’da Dizi Oluyor!

service service
TGOXİ

HBO’nun The Last of Us  uyarlaması bir ay içinde prömiyer yapacak, ancak Sony’nin oyun özelliklerinin uyarlamaları söz konusu olduğunda boru hattında çok daha fazlası var. Bu yılın başlarında (  Horfu  ve  Gran Turismo ile birlikte) bir  God of War TV dizisinin yapım aşamasında olduğu doğrulandı ve bu artık tamamen resmi olarak yapıldı.

Deadline tarafından bildirildiği üzere , artık resmi olarak dizi siparişi verilen God of War’ın  yapımcılığını Amazon Prime Video, Sony Pictures ve PlayStation Productions’ın üstlendiği açıklandı . Mart ayından bu yana yapım aşamasında olan dizi, 2018 yapımı başlığın uyarlaması olarak hizmet verecek.

Serinin resmi açıklamasında “Sevgili karısı öldüğünde, Kratos, karısının son arzusu olan en yüksek zirveden küllerini serpmek için görüşmediği oğluyla tehlikeli bir yolculuğa çıkar” diyor. “Kratos kısa süre sonra yolculuğun kılık değiştirmiş destansı bir arayış olduğunu anlar; bu, baba ve oğul arasındaki bağları test edecek ve Kratos’u dünyanın kaderi için yeni Tanrılar ve canavarlarla savaşmaya zorlayacaktır.”

Amazon Prime’ın  The Wheel of Time’ın showrunner’ı Rafe Judkins, God of War için aynı sıfatla görev yaparken, Mark Fergus ve The Expanse, Children of Men  ve  Iron Man  ile tanınan Hawk Ostby dizinin yazarları olacak. Judkins, Fergus, Ostby ve SIE Santa Monica Studio’nun -elbette 2018 oyununu yöneten- kreatif direktörü Cory Barlog, aynı zamanda şovda yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Diğer yönetici yapımcılar arasında Playstation Productions’tan Asad Qizilbash ve Carter Swan, Santa Monica Studio’dan Yumi Yang ve Vertigo’dan Roy Lee yer alırken, SIE Santa Monica Studio’dan Jeff Ketcham yardımcı yapımcı olacak.

Amazon Studios küresel televizyon başkanı Vernon Sanders, ”  God of War , zengin hikaye anlatımı kadar geniş ve sürükleyici dünyalarıyla da küresel müşterilerimizi büyüleyeceğine inandığımız ilgi çekici, karakter odaklı bir seridir” diyor. ” Sony Pictures Television, PlayStation Productions ve Santa Monica Studio ile God of War  mitolojisini bu kadar önemli bir şekilde keşfetme macerasını paylaşmaktan onur duyuyoruz .”

Sony Pictures Television Studios başkanı Katherine Pope, “Bu güzel ve yürek burkan oyunu birinci sınıf bir canlı aksiyon serisine uyarlamak için Amazon Studios’taki arkadaşlarımız ve PlayStation Productions’daki ortaklarımızla birlikte çalışmaktan çok gururlu ve heyecanlıyız” diyor. “Rafe, Mark ve Hawk, Kratos’un kadim mitolojik yolculuğunda bir yol çizen bir aktarım dizisi hazırlıyorlar.”

Başkan Asad Qizilbash, ” God of War , PlayStation’ın en çok ödül alan video oyunlarından biridir, bu nedenle sevgili serimizi hayranlara ve yeni izleyicilere cesur ve özgün bir şekilde sunmak için Sony Pictures Television ve Amazon Studios ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz” dedi. PlayStation Productions’ın.

Twitter’da Cory Barlog , dizi hakkında daha fazla şey duymamız veya görmemiz “biraz zaman alacak” dedi.

PS4 ve PC için sunulan God of War (2018), bugüne kadar 23 milyon adet sattı . God of War Ragnarok  , Kasım ayında PS5 ve PS4 için piyasaya çıktı ve çıkış haftasında 5,1 milyon adet satarak PlayStation Studios’un bugüne kadarki en büyük lansmanı oldu.

Bir önceki yazımız olan World of Warcraft: Dragonflight İlk Sezona Yeni Baskınla Başlıyor Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde bilgisayar, Blizzard Entertainment ve World of Warcraft: Dragonflight hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Amazon ve Sony anlaştı: God of War dizisi geliyor!-Amazon “God of War” Dizisi İçin Çalışmalara Başladı-God of War, Amazon’da Dizi Oluyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 15 Eylül 2023, 18:18

    […] rol almıştı. Öncesinde ise on yıl boyunca Sony America’da çalışmış ve God of War serisinin ilk üç oyununda yer […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!