Apple Vision Pro
Apple Vision Pro

Unity Apple Vision Pro Oyun Geliştirme Aracı Beta Sürümü Yayınlandı

service service
TGOXİ

Unity, visionOS için geliştirme platformunun beta sürümünün açıldığını duyurdu. PolySpatial adı verilen bu yeni platform, geliştiricilerin Apple‘ın “uzaysal bilgi işlem” platformu için 3D deneyimler oluşturmasına ve taşımasına yardımcı olmayı hedefliyor. Unity Engine ile zaten çalışmış olan geliştiricilere tanıdık iş akışları sunarak, geliştirme sürecinde sorunları en aza indirmeyi amaçlıyor.

Unity Create başkanı Marc Whitten, donanım için böyle bir uygulama oluşturmanın zorluklarını ifade ederek, içerik oluşturucuların yeteneklerini kolaylıkla açığa çıkarabilmek için çalışmalarının önemli olduğunu belirtti. Unity uygulamasının diğer uygulamalarla entegre olabilmesi, Reality Kit ve visionOS ile uyumlu olabilmesi gibi unsurların göz önünde bulundurulduğunu vurguladı.

Apple Vision Pro Oyun Geliştirme Aracına İlgi Büyük

apple vision pro

WWDC’deki açılış konuşmasında, Vision Pro’nun oyun deneyimlerine göre daha fazla üretkenlik odaklı olduğu ve kurumsal uygulamaların ofis ve yaratıcı iş akışları etrafında döndüğü görüldü. Ancak oyunun Vision Pro için önemli bir itici güç olduğu ve benzersiz deneyimlerin platformun başarısında önemli bir rol oynayacağı da unutulmamalı.

Unity’nin güçlü yazılım araçlarıyla 3D deneyimler oluşturan geniş bir geliştirici topluluğuna sahip olduğunu belirten Apple Vision Products Group Başkan Yardımcısı Mike Rockwell, Unity tabanlı uygulamaların ve oyunların Apple Vision Pro’da yerel olarak çalışabileceğini ve visionOS’un getirdiği yenilikçi özelliklere erişebileceğini söyledi.

PolySpatial platformunun başlangıçta mevcut başlıkların yeni platforma taşınmasında kullanılacağı ve sıfırdan yeni deneyimlerin oluşturulmasının daha fazla kaynak gerektireceği belirtiliyor. Oyun geliştiricisi Triband’ın PolySpatial’ı kullanarak Apple Arcade’te piyasaya sürülen “What the Golf?” oyununu taşıdığı örnekler arasında yer alıyor.

Unity’nin PolySpatial’ın genel sürümü için henüz bir zaman çerçevesi sunmamış olsa da, sınırlı beta sürümü geliştiricilere donanım için deneyimler oluşturmak için zaman tanıyacaktır. Unity, betaya kaydolanları dalgalar halinde kabul etmeye başlamış durumda ve beta kullanıcılarının geri bildirimlerine dayanarak seçimler yapılıyor.

Unity, geliştiricilerle sürekli bir işbirliği içinde çalıştıklarını ve beta süreci boyunca ortaya çıkabilecek sorunları düzeltmek için ölçeklendirme çalışmalarına devam edeceklerini vurguluyor. Vision Pro platformunun gelecek yılın başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bir önceki yazımız olan Apple iPhone 15 Renk Seçenekleri Ortaya Çıktı! başlıklı makalemizde iPhone ve iphone 15 hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Unity Apple Vision Pro Oyun Geliştirme Aracı Beta Sürümü Yayınlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!