featured

Chernobylite Işın İzleme Kıyaslamaları ve Karşılaştırma Ekran Görüntüleri

service service
TGOXİ

Geçen ay The Farm 51, Çernobil için PC’ye bazı Işın İzleme efektleri ekleyen bir Gelişmiş Sürüm yayınladı. Geliştiricilere göre, Chernobylite Enhanced Edition, PC’de ışın izlemeli yansımalar ve ışın izlemeli aydınlatma sunuyor. Bu nedenle, bu Işın İzleme efektlerini karşılaştırmaya ve RT sürümünü RT olmayan sürümle karşılaştırmaya karar verdik.

Bu kıyaslamalar ve görüntü karşılaştırmaları için 3800 Mhz’de 16 GB DDR4’e sahip bir Intel i9 9900K ve NVIDIA’nın RTX 3080’i kullandık. Ayrıca GeForce 512.59 sürücüsü olan Windows 10 64-bit’i kullandık.

Chernobylite, Unreal Engine 4 kullanıyor ve yukarıda bahsedilen Işın İzleme efektlerini desteklemek için The Farm 51, DX12’yi kullandı. Ne yazık ki, oyun şimdi gölgelendirici derleme kekemelerinden muzdarip. Çoğu oyunda olduğu gibi, bu kekemeler oyunu ne kadar uzun süre oynarsanız o kadar azalacaktır. Yine de, onları önceden derleme seçeneği olmadığı için can sıkıcıdırlar.

Chernobylite’ın Işın İzleme efektleri, Ultra ayarlarda oldukça talepkar. DLSS olmadan, RTX3080, 1080p’de bile sabit bir 60 fps deneyimi sunamadı. Ayrıca diğer oyunların aksine, RTX3080’imiz DLSS ile bile 1440p’de sabit 60 fps deneyimi sunamadı. Işın İzleme ayarlarını Yüksek’e düşürerek neredeyse her zaman 60 fps’den daha yüksek kare hızları elde edebildik.

Çernobil Işın İzleme testleri-1Çernobil Işın İzleme testleri-2

Bu Işın İzleme efektlerinin Ultra üzerindeki performansı çok büyük. Ve büyük dediğimde, BÜYÜK demek istiyorum. Aşağıda bazı karşılaştırma ekran görüntülerini bulabilirsiniz. Göreceğiniz gibi, özellikle kapalı veya gölgeli alanlarda gözle görülür bazı değişiklikler var. Ancak, DLSS Quality ile 1440p’de 100 fps’lik bir performans artışına da tanık olduk. 100 fps. Ve dürüst olmak gerekirse, bu ” daha gerçekçi ” yansımalar ve aydınlatma iyileştirmeleri, bu muazzam performans isabetini haklı çıkarmıyor. Demek istediğim, RT versiyonunun görsel iyileştirmeleri Metro Exodus ve hatta Dying Light 2’de elde ettiğimiz kadar etkileyici değil (yine de performans artışı daha yüksek).

Çernobil Işın İzleme-1Çernobil Işın İzlemesiz-1 Çernobil Işın İzleme-2Chernobylite Işın İzlemesiz-2 Çernobil Işın İzleme-3Chernobylite Işın İzlemesiz-3 Çernobil Işın İzleme-4Chernobylite Işın İzlemesiz-4 Çernobil Işın İzleme-5Chernobylite Işın İzlemesiz-5 Çernobil Işın İzleme-6Chernobylite Işın İzlemesiz-6

Şimdi iyi haber şu ki, PC oyuncuları RT kalitesini Yüksek ve hatta Orta’ya düşürerek daha iyi aydınlatma ve yansımaların keyfini çıkarabilirler. Ve tam olarak bunu tavsiye ediyoruz. Evet, RT efektleri daha düşük kalitede olacak ve daha fazla yapaylığa sahip olacak. Ancak yine de rasterleştirilmiş geçici çözümlerden/çözümlerden daha iyi görünebilirler.

Örneğin, RTX3080’imiz 1440p/DLSS Quality/Ultra Settings/RT High’da sabit 70 fps’yi itebildi. Ve RT High ile bile oyun, RT olmayan versiyonundan daha iyi ve daha gerçekçi görünüyordu. Bu nedenle ve bir RTX GPU’nuz varsa, RT Medium veya RT High ile denemeler yapmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Yeni Sniper Elite 5 fragmanı, ana özelliklerini ve oyun modlarını detaylandırıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Chernobylite Işın İzleme Kıyaslamaları ve Karşılaştırma Ekran Görüntüleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!