featured

Final Fantasy Serisi 173 Milyon Küresel Sevkiyat ve Dijital Satışı Aştı

service service
TGOXİ

Square Enix, 31 Mart 2022’de sona eren mali yıl için satışları ve gönderileri detaylandıran 2022 Yıllık Raporunu paylaştı. Final Fantasy serisinin 173 milyondan fazla küresel gönderi ve dijital satışı olduğunu ortaya koydu. İlk oyunun 1997’de piyasaya sürülmesinden bu yana, Final Fantasy 7 serisi 13,9 milyon fiziksel ve dijital satış gördü.

Dragon Quest’e gelince , 1986’da NES’te piyasaya sürülen ilk oyundan bu yana küresel sevkiyat ve dijital satışlarda 85 milyonu aştı. Bu arada Kingdom Hearts , 2002’de PlayStation 2 için piyasaya sürülen ilk oyundan bu yana dünya çapında 36 milyonun üzerinde satış yaptı.

Final Fantasy 16 , Final Fantasy 7 Rebirth ve Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion ile gelecek üç franchise için gelecek 12 ila 14 ay içinde gelecek parlak görünüyor. Kingdom Hearts 4 de geliştirme aşamasındadır, ancak herhangi bir çıkış penceresi açıklanmamıştır. Dragon Quest serisindeki bir sonraki ana hat girişi olan Dragon Quest 12: The Flames of Fate de geliştirme aşamasındadır, ancak Dragon Quest 3 HD-2D Remake ve Dragon Quest Treasures ( Nintendo Switch için Aralık ayında çıkacak) da var.

Bir önceki yazımız olan Hideo Kojima Bir Sonraki Oyununda Olması İçin Woodkid'i Tarandı başlıklı makalemizde Kojima Productions hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Final Fantasy Serisi 173 Milyon Küresel Sevkiyat ve Dijital Satışı Aştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. TGO KurucuUzman 31 Ekim 2022, 11:52

    nt adamım

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!