featured

GTA 6’yı Sızdıran Hacker Çocuk Artık Bir Mahkum

GTA 6'nın sızıntısını gerçekleştiren siber korsan, otizm teşhisi almasına rağmen, yaşamı boyunca hastanede psikolojik destek alarak ve kamusal hizmetlerde görev yaparak yaşamak zorunda bırakıldı.

service service
TGOXİ

GTA 6’yı Sızdıran Hacker Çocuk Artık Bir Mahkum

GTA 6’nın sızıntısını gerçekleştiren siber korsan, otizm teşhisi almasına rağmen, yaşamı boyunca hastanede psikolojik destek alarak ve kamusal hizmetlerde görev yaparak yaşamak zorunda bırakıldı.

GTA 6 Sızıntısını Gerçekleştiren Hacker Arion Kurtaj Hüküm Giydi

Laspus$ adını taşıyan online hack grubunun İngiliz üyesi Arion Kurtaj, yargıcın aldığı kararla toplum yaşamını büyük ölçüde tehlikeye attığı gerekçesiyle ömür boyu hastanede cezalandırıldı. Bu büyük sızdırma olayı, polis nezaretinde bir otelde konaklarken; sadece Amazon Firestick, cep telefonu ve Travelodge otelinin televizyonunu kullanarak gerçekleştirildi.

Laspus$ isimli sanal çete, geçmişte Uber ve Nvidia gibi firmaların verilerini ele geçirerek bu şirketlere 10 milyon doların üzerinde zarara sebep olmuştu. Arion Kurtaj’a otizm tanısı konmasına rağmen hakim bu durumu kabul etmedi. Hackleme eyleminin yüksek yetenek gerektirdiğini ve daha önce işlediği suçlarını tekrar ettiği gerekçesiyle, kendisine sürekli hastane gözetimi ve toplum hizmetinde bulunma kararı verdi.

Rockstar Games adına avukatlar mahkemede, bu büyük veri ihlalinin şirkete en az 5 milyon dolarlık zararın yanı sıra çalışanlarının binlerce saatlik zaman kaybına neden olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan Activision CEO'su Bobby Kotick'den Ayrılık Kararı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
GTA 6’yı Sızdıran Hacker Çocuk Artık Bir Mahkum

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!