barbie
barbie

Kuveyt Barbie Filmini Yasakladı

service service
TGOXİ


Lübnanlı bir bakanın, Barbie filminin “eşcinselliği teşvik ettiği” gerekçesiyle ülkede gösterilmesini yasaklama çağrısında bulunmasının ardından, Kuveyt de “kamu etiği ve sosyal gelenekleri” koruma amacıyla Barbie filmine yasak getirdiğini duyurdu.

Kuveyt Enformasyon Bakanlığı sözcüsü, Warner Brothers’ın dünya genelinde 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan Barbie filminin “Kuveyt toplumu ve kamu düzenine yabancı fikir ve inançları yaydığını” belirtti.

Barbie Filmini Lübnanda Yasaklayabilir

barbie

Kuveyt’in bu yasağı, Lübnan Kültür Bakanı Mohammad Mortada’nın benzer gerekçelerle filmin ülkede gösterilmesini yasaklanması için içişleri bakanlığına çağrı yapmasından kısa bir süre sonra geldi. Mortada, filmin “eşcinselliği ve transseksüelliği teşvik ettiğini, ailenin rolünü baltaladığını ve evliliğin gerekliliğini sorguladığını” öne sürdü.

Filmi yasaklama çağrısı, Lübnan’da büyüyen bir LGBTQ karşıtı kampanyanın ortasında geldi. Hizbullah lideri Hassan Nasrallah, Lübnanlı yetkilileri eşcinselliği teşvik ettiğini düşündüğü materyallere karşı “yasaklamak” da dahil olmak üzere harekete geçmeye çağırmıştı.

Yapımın cinsel yönelim veya queer temalar içermediğini belirtilse de, bazı Ortadoğu ülkeleri bu gerekçelerle filme yasak koymaya devam ediyor.

Bu gelişmeler, geniş çapta beklenen filmin LGBT toplulukları tarafından ilgiyle beklenmesine rağmen, bölgelerindeki kültürel ve dini hassasiyetler nedeniyle yasaklandığını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Jhon Wick Başrolü Keanu Reeves Star Wars Kadrosuna Giriyor! başlıklı makalemizde Keanu Reeves hakkında bilgiler verilmektedir.

1
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Kuveyt Barbie Filmini Yasakladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 14 Ağustos 2023, 18:55

    […] STALKER 2‘nin çıkış tarihinin muhtemelen aralık ayında olabileceği düşünülüyor, ancak kesin bilgi gelene kadar beklentilerin ertelenmesi öneriliyor. […]

    Cevapla
  2. 18 Eylül 2023, 15:40

    […] AtınRagnarok Final Sezonu (3) Yayınlandı!Kuveyt Barbie Filmini YasakladıJhon Wick Başrolü Keanu Reeves Star Wars Kadrosuna […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!