featured

Microsoft, 2021’de Xbox Game Pass’ten 2,9 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

service service
TGOXİ

Game Pass büyümeye devam ettikçe ve Microsoft’un oyun stratejisinde daha merkezi hale geldikçe , bunun sürdürülebilir bir iş modeli olup olmadığı (özellikle uzun vadede) daha sık sorulmaya devam ediyor. Xbox patronu Phil Spencer, Xbox Game Pass’in “çok” sürdürülebilir olduğunu defalarca söyledi , ancak şimdiye kadar bunu destekleyecek herhangi bir kesin verimiz olmadı.

Microsoft’un yaklaşmakta olan Activision Blizzard’ı satın alması şu anda tüm dünyadaki ilgili makamlar tarafından inceleniyor ve kısa süre önce Brezilya’nın Ekonomik Savunma İdari Konseyi (CADE) tarafından onaylandı. Tweaktown tarafından tespit edildiği gibi, bu işlemlerin bir parçası olarak yayınlanan kamuya açık bir belge, Game Pass’in finansal açıdan nasıl gittiğine dair bize çok daha net bir fikir veriyor.

Belgeye göre, Xbox Game Pass 2021 yılı boyunca 2,9 milyar dolar gelir elde etti, Xbox’ın yıl boyunca toplam oyun ve hizmet geliri 9,6 milyar doları ve toplam geliri (donanım satışlarını da içerir) 16,2 milyar doları aştı. . Bu, 2021’de Microsoft’un toplam oyun gelirinin yaklaşık %18’inin ve Xbox’ın toplam gelirinin yaklaşık %30’unun Game Pass tarafından oluşturulduğu anlamına geliyor. Bunların tümü yalnızca konsollardaki geliri hesaba katar, bu nedenle PC’deki Game Pass ve buluttan elde edilen gelir dahil değildir.

2022 yılının Ocak ayında Microsoft, Game Pass’in 25 milyon aboneyi aştığını duyurdu .

game pass 2021 geliri

Bir önceki yazımız olan Sea of ​​Thieves Yeni Bir Fragmanla Sıradaki Macerasını Duyurdu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Microsoft, 2021’de Xbox Game Pass’ten 2,9 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!