Microsoft Logo 2012 present
Microsoft Logo 2012 present

FTC’nin Çabaları Sonuç Vermedi: Microsoft Blizzard Anlaşması Yaklaşıyor!

service service
TGOXİ

Federal Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Microsoft’un Activision Blizzard‘ı satın alma girişimini durdurma çabası reddedildiği için anlaşma yaklaşıyor. Bir ABD mahkemesi, FTC’nin daha fazla engelleme talebini geri çevirerek, Microsoft-Activision anlaşmasının tamamlanmasının yolunu açtı. Xbox firması, antitröst endişeleriyle ilgili olarak FTC ile yürüttüğü mahkeme savaşını kazandı.

Mevcut geçici yasaklama emri Cuma günü sona eriyor, ancak FTC, Microsoft’un işlemi tamamlaması üzerine “geçici bir duraklama” talebinde bulundu. Ancak Dokuzuncu Devre Temyiz Mahkemesi, Microsoft’un anlaşmayı kapatmasını durdurmak için yaptığı acil yardım talebini reddetti. Microsoft, bu gelişmeyi memnuniyetle karşıladığını belirtti ve küresel düzenleyici incelemelerde bir adım daha ilerlediklerini ifade etti.

Microsoft Blizzard Anlaşması Son Engeli Ortadan Kalktı

activision blizzard logo 1024x576 1

Anlaşmanın tamamlanması için Microsoft, mevcut yasaklama emrinin sona ermesinin ardından harekete geçebilir. Ancak İngiltere’deki sorunları hala çözmesi gerekiyor. Birleşik Krallık rekabet düzenleyicisi CMA, mahkeme dışında bir anlaşmaya varmak amacıyla yasal işlemleri askıya aldıklarını duyurdu. Microsoft, Activision işlemini 18 Temmuz‘da sona ermeden tamamlamak istiyor, aksi takdirde Activision Blizzard, 3 milyar dolarlık bir fesih ücretiyle ayrılabilecektir.

Anlaşmanın tamamlanması için son engel olan Federal Ticaret Komisyonunun çabalarının reddedilmesi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma sürecini hızlandırıyor. Microsoft, Federal Ticaret Komisyonu ile yaptığı mahkeme mücadelesini kazanmanın ardından anlaşmayı tamamlama konusunda kararlılıkla ilerliyor. Bu gelişme, Xbox ve Activision Blizzard arasındaki birleşmenin yakın zamanda gerçekleşebileceğini işaret ediyor. Microsoft’un, anlaşmayı tamamlamak ve oyun sektöründeki konumunu güçlendirmek için önümüzdeki dönemde harekete geçmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Microsoft Blizzard Anlaşmasıyla İlgili Nihai Karar İçin Son Tarih Uzatıldı başlıklı makalemizde blizzard ve Microsoft hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
FTC’nin Çabaları Sonuç Vermedi: Microsoft Blizzard Anlaşması Yaklaşıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 4 Eylül 2023, 19:43

    […] sistem ilk kez Windows 95 ile kullanıma sunulmuş ve Microsoft Write’ın yerini almıştı. Ancak zamanla Word ve Not Defteri gibi daha güçlü ve […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!