featured

Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alımı AB Tarafından Daha Derin Bir İnceleme Altına Alınacak – Rapor

service service
TGOXİ

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması, İngiltere’nin düzenleyici organı tarafından incelemeyle karşı karşıya kalırken, AB de anlaşmaya daha yakından bakmaya başlamış gibi görünüyor. Politico’ya göre , Avrupa Komisyonu, Microsoft’un AB’nin endişelerine yönelik çözümlerini sunmaması ışığında anlaşmayla ilgili bir soruşturma başlatıyor.

Microsoft, çözümlerini şirkete verilen süreye kadar dosyalamamıştı. Bunun ışığında, Avrupa Komisyonu anlaşmayla ilgili soruşturmasının “2. aşamasını” 8 Kasım’da resmi olarak duyurmaya hazırlanıyor.

İngiltere’deki düzenleyici kurum olan Rekabet ve Piyasalar Kurumu, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasını, bu hareketin oyun platformu sahipleri arasındaki rekabeti azaltabileceği endişesiyle araştırıyor . Microsoft ise Sony’nin PlayStation’da Game Pass’e izin vermeyi reddetmesinin piyasaya zarar verdiğini belirterek bu endişeleri azarladı.

Satın almayla ilgili görüşler sektör ve düzenleyici kurumlar arasında bölünmüş durumda. Örneğin Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, satın almanın “ sektör için iyi ” olacağına inanıyor .

Bir önceki yazımız olan Monkey Island'a Dönüş, 8 Kasım'da PS5'e Geliyor başlıklı makalemizde Devolver Digital, Korkunç Oyuncak Kutusu ve Maymun Adasına Dönüş hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alımı AB Tarafından Daha Derin Bir İnceleme Altına Alınacak – Rapor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 16 Temmuz 2023, 11:52

    […] Ticaret Komisyonu’nun (FTC) Microsoft’un Activision Blizzard‘ı satın alma girişimini durdurma çabası reddedildiği için anlaşma yaklaşıyor. Bir […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!