Call of Duty Modern Warfare 2 png
Call of Duty Modern Warfare 2 png

Orijinal Modern Warfare 2 Sunucuları Geçici Olarak Kapatıldı

service service
TGOXİ

Orijinal Modern Warfare 2 sunucuları, yayılan bir kötü amaçlı yazılım saldırısı nedeniyle çevrimdışı duruma getirildi. Activision, bu kötü amaçlı yazılımın yayılmasını önlemek için 2009 sürümünü Steam’de geçici olarak kapatmak zorunda kaldı.

Activision, oyunun çevrimdışı duruma getirilmesinin nedeniyle ilgili olarak resmi bir açıklama yapmasa da, oyuncular, Steam forumlarında paylaşılan bir gönderiyle ilişkilendirilen ve oyuncuları antivirüs taraması yapmaya yönlendiren bir kötü amaçlı yazılım saldırısının bu duruma neden olduğuna inanıyorlar. Bu saldırının, etkilenmiş lobileri kullanarak otomatik olarak yayılan bir solucan içerdiği düşünülüyor.

Modern Warfare 2 Sunucuları Saldırı Yüzünden Kapatılmış Olabilir

modern warfare 2

Activision henüz sunucuların ne zaman veya hatta yeniden etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceği konusunda herhangi bir resmi açıklama yapmadı ve solucanın oyunun çevrimdışı olmasının gerçek nedeni olup olmadığını da doğrulamadı.

Call of Duty: Modern Warfare 2 ve Warzone 2.0’ın 4. Sezonu geçtiğimiz ay yayınlandı. Yeni sezonda, oyuna yeni haritalar, operatörler ve sınırlı süreli başlatma modları eklendi. Yakın zamanda sızan “Vondel” adlı yeni harita, Amsterdam ve kanal sisteminden ilham alıyor ve oyunculara farklı bir deneyim sunuyor.

Şirketten veya Call of Duty iletişim kanallarından sunucuların ne zaman tekrar aktif olacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Oyuncuların oyunun güvenliğini ve sorunsuz bir deneyim sunulmasını sağlamak için Activision’ın kötü amaçlı yazılım tehdidiyle ilgili çalışmalarını sürdüreceği düşünülüyor. Bu süreç tamamlandığında sunucuların tekrar kullanıma açılması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Dark Souls Animesi Yakında Netflix'e Gelebilir başlıklı makalemizde Dark Souls hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Orijinal Modern Warfare 2 Sunucuları Geçici Olarak Kapatıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!