featured

Nintendo, DeNA ile Ortak Olarak Yeni Bir Ortak Girişim Şirketi Kuruyor

service service
TGOXİ

Nintendo, 2015’ten beri mobil oyun şirketi DeNA ile yakın bir şekilde çalışıyor ve ikisi ortaklıklarını bir sonraki seviyeye taşıyor. Nintendo’nun DeNA ile ortaklaşa yeni bir ortak girişim şirketi kurduğu açıklandı.

Şirketin amacı “Nintendo’nun işinin dijitalleşmesini güçlendirmek” olacak. Operasyonları, Nintendo’nun tüketicilerle olan ilişkisini daha da güçlendirmek için yeni “katma değerli hizmetler” araştırmaya, geliştirmeye ve yaratmaya odaklanacak. Şirket resmi olarak 3 Nisan 2023 tarihinde kurulacaktır.

Ortak girişim firmasının resmi adı Nintendo Systems olacak ve Nintendo’nun 5 milyar yen sermayesinin %80’ine katkıda bulunan Nintendo’nun bir yan kuruluşu olarak hizmet verecek. Bazı Nintendo çalışanları ve memurları, Nintendo Systems’da yönetici olarak da rol alacak.

Nintendo ve DeNA, 2015 yılında birlikte çalışmaya başladığından beri, Nintendo Hesapları merkezli birden fazla hizmeti birlikte geliştirdiler. Bu arada DeNA, Nintendo için Miitomo, Super Mario Run, Animal Crossing: Pocket Camp, Mario Kart Tour  ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi mobil oyun üzerinde çalıştı .

Nintendo ayrıca Nintendo Switch için güncellenmiş rakamlarını duyurdu, Xenoblade Chronickles 3 ve Splatoon 3 gibi yeni sürümleri  ,  Kirby and the Forgotten Land gibi  diğer yeni oyunları  ve en çok satan on birinci taraf switch oyununu duyurdu .

Bir önceki yazımız olan Borderlands 3, 16 Milyondan Fazla Satış Yaptı başlıklı makalemizde 2k oyunlar, Borderlands ve borderlands 2 hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Nintendo, DeNA ile Ortak Olarak Yeni Bir Ortak Girişim Şirketi Kuruyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!