featured

Xbox, Call of Duty’i PlayStation’da Tutmak İçin “Daha Uzun Vadeli Taahhüt” Vermeye İstekli

service service
TGOXİ

Anlaşmanın büyüklüğü göz önüne alındığında, Microsoft’un önerdiği Activision Blizzard’ın bu kadar yoğun bir şekilde incelenmesi şaşırtıcı değil. Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasalar Otoritesi kısa süre önce anlaşmanın sektördeki rekabeti nasıl etkileyebileceği konusundaki endişelerini dile getirirken, Avrupa Komisyonu da satın almayla ilgili derinlemesine bir soruşturma başlattı .

Call of Duty’nin  satın almayla ilgili önemli bir tartışma konusu olması kimseyi şaşırtmayacak şekilde,  yılın başlarında Xbox patronu Phil Spencer, Microsoft’un Sony’ye Call of Duty’yi  PlayStation’da tutmayı kabul  eden imzalı bir anlaşma sağladığını açıkladı. Birkaç yıl sonra ”Sony’nin Activision ile 2025’e kadar devam ettiği bildirilen mevcut sözleşmesinin sona ermesinden kısa bir süre sonra PlayStation CEO’su Jim Ryan, şirketin Microsoft’un teklifini “birçok düzeyde yetersiz” bulduğunu belirterek karşılık verdi.

Şimdi Spencer, Call of Duty’nin  birkaç yıldan daha uzun bir süre çok platformlu bir franchise olarak kalacağına dair güvencelerle bir kez daha öne çıktı . Son zamanlarda The Verge ile konuşan Spencer, Microsoft’un PlayStation ortalıkta olduğu sürece Call of Duty’yi  PlayStation’da yayınlamaya devam  etme niyetiyle ilgili son açıklamaları yineledi .

“İçinde sonsuza dek kelimesini yazan bir sözleşme yazacağımız fikri bence biraz aptalca, ancak Sony’nin rahat edeceği daha uzun vadeli bir taahhütte bulunmak, düzenleyicilerin rahat edeceği, bununla ilgili bir sorunum yok. hiç,” dedi.

Microsoft’un taahhütlerinde, şirketin anlaşmanın tamamlanmasından sonra Call of Duty’nin  PlayStation’daki varlığını sulandırmak amacıyla yararlanmaya çalışacağı hiçbir boşluk olmadığını açıklığa kavuşturmaya devam etti .

“PlayStation’daki yerel  Call of Duty , Game Pass’i taşıma zorunluluğuyla bağlantılı değil, akışla değil” dedi.  ” Call of Duty’nin yayın versiyonunu istiyorlarsa  , bunu da kendi konsollarımızda yaptığımız gibi yapabiliriz.

“Arkamda hiçbir şey yok. Call of Duty Modern Warfare II  , PlayStation’da ve Xbox’ta harika iş çıkarıyor. Sonraki oyun, sonraki, sonraki, sonraki, sonraki, sonraki [oyun]. Platformda yerel, Game Pass’e abone olmak zorunda değilsiniz. Sony’nin bunu gerçekleştirmek için platformunda Game Pass alması gerekmiyor.

“Gizli bir şey yok. Phil’in “niyetimiz” dediği gibi, Call of Duty’yi PlayStation’da herhangi bir tuhaf “aha anladım anladım” demeden yayınlamaya devam etmek istiyoruz . Bazı insanların bu konudaki endişelerini anlıyorum ve elimden geldiğince net olmaya çalışıyorum.”

Geçen ay, PlayStation’dan Jim Ryan’ın Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili endişelerini dile getirmek için Brüksel’deki Avrupa Birliği genel merkezine “şahsen seyahat ettiği” bildirildi. Ancak Microsoft, anlaşmanın gerçekleşeceğinden “çok, çok emin” olmaya devam ediyor .

Bir önceki yazımız olan God of War Ragnarok, Eğlenceli Paskalya Yumurtası ile PlayStation All-Stars Battle Royale Canon'u Yapıyor başlıklı makalemizde god of war ragnarok, PlayStation All-Stars Battle Royale ve ps4 hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Xbox, Call of Duty’i PlayStation’da Tutmak İçin “Daha Uzun Vadeli Taahhüt” Vermeye İstekli

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!