featured

Xbox, Kişiselleştirilmiş Oyun İçi Reklamlar için Patent Aldı

service service
TGOXİ

Bir süredir canlı reklamlarla oyunlardan para kazanmanın yeni yollarını arayan platform sahipleri ve yayıncılar hakkında bir şeyler duyuyoruz ve görünüşe göre bu gümbürtüler dinmiyor. Microsoft’un ( Gamesual tarafından keşfedilen) yeni bir patenti de aynı şeyi işaret ediyor.

Patent, “araya girmeden çevrimiçi oyun deneyimi için kişiselleştirilmiş içerik sağlama” yöntemiyle ilgili. Dosyalamaya göre, yöntem, “zaman çerçevesi boyunca içeriğin üst üste bindirilmesi için oyun ortamında bir konum belirlemeye ve kullanıcıya gösterilmek üzere içeriği belirlemeye” odaklanır – bu, diğer bir deyişle, faaliyetlerinizi tanımlama ve oyun içi reklamlar sunma anlamına gelir. gerçek zamanlı oynanışla eş zamanlı olarak çalışacak, sizin için kişiselleştirilmiş.

Daha önce de belirtildiği gibi, benzer uygulamaları gözetleyen şirketleri ilk kez duymuyoruz. Yılın başlarında, Microsoft’un oynaması ücretsiz oyunlar için bir oyun içi reklam programı üzerinde çalıştığı bildirilirken, benzer planların Sony’de de planlandığı iddia edildi .

Patentler mutlaka somut planların göstergesi olmasa ve genellikle şirketlerin fikirlerini ve teknolojilerini koruduğu durumlar olsa da, bu doğrultuda bir şey resmi olarak uygulanacaksa, muhtemelen en iyi ihtimalle şüpheyle karşılanacaktır.

Microsoft kısa bir süre önce birinci taraf Xbox Series X/S oyunlarını ileriye dönük olarak 70 ABD Doları olarak fiyatlandıracağını doğrularken , şirket aynı zamanda donanım ve abonelik fiyatlarını bir noktada potansiyel olarak artırabileceğini söyledi – böylece daha da fazlasının peşinden gittiklerini görmek için Şirketler, izleyicileri oyun içi reklamların bir şekilde “rahatsız edici” olmayacağına ikna etmeye ne kadar uğraşırsa uğraşsın, agresif para kazanma modelleri muhtemelen kitleler tarafından pek iyi karşılanmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows’u Daha Kullanışlı Hale Getirecek Programlar başlıklı makalemizde adwcleaner, adwcleaner Nedir ve everything hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Xbox, Kişiselleştirilmiş Oyun İçi Reklamlar için Patent Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!