featured

Windows’u Daha Kullanışlı Hale Getirecek Programlar

service service
TGOXİ

Windows’u Daha Kullanışlı Hale Getirecek Programlar

Microsoft’un herkes tarafından beğeniyle karşılanan işletim sistemi Windows giderek daha stabil hale gelmeye başladı. Bununla birlikte kullanımı da bir hayli kolaylaştı. Fakat Windows’u daha kullanışlı hale getirecek programlar halen ihtiyaç olarak görülüyor. Bu ihtiyaç doğrultusunda sizler için Windows’u daha kullanışlı hale getirecek programları listeledik.

Windows'u daha kullanışlı hale getirecek programlar

1-  Open Office

Windows'u daha kullanışlı hale getirecek programlar

OpenOffice, tamamen açık kaynak kodlu olarak geliştirilmiş ücretsiz bir ofis yazılımıdır. OpenOffice piyasada yer alan bütün gelişmiş işletim sistemlerine uyum sağlayan ücretsiz bir alternatif olmasından dolayı en çok kullanılan ofis yazılımlarından da biridir. Windows’un da bulunduğu Mac OS ve Linux gibi daha birçok farklı işletim sistemini destekleyen Open Office, Microsoft Office’in piyasa üzerindeki en güçlü ve ücretsiz alternatifidir. İçerisinde MS dosya formatını da barındıran OpenOffice’de oluşturduğunuz dokümanları ekstradan bir eklentiye gerek duymaksızın Microsoft Office dosya formatlarında kaydederek bütün bilgisayarlardan açılmasını sağlayabilirsiniz.

2-  SpaceSniffer

Windows'u daha kullanışlı hale getirecek programlar

SpaceSniffer, klasörlerin , dosyaların ve diskleriniz de nasıl yapılandırıldığını anlamanızı sağlayan bir FreeWare ve taşınabilir bir araç uygulamasıdır. Böylece; Bilgisayarında fazla yer kaplayan uygulamaları rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Treemap görselleştirme düzenini kullanarak, büyük klasörlerin ve dosyaların cihazlarınızda nerede bulunduğunu hemen bulabilmeniz için tasarlanmıştır.

3- Everything Voidtools

Windows'u daha kullanışlı hale getirecek programlar

Everything Voidtools, dosya ve klasörleri isimleri ile arandığında anında bulan Windows için geliştirilmiş olan ücretsiz bir arama motorudur. Windows’un aramasının aksine Everything başlangıçta bilgisayarınızdaki tüm dosya ve klasörleri gösterir. Ayrıca dosya içeriklerini içerik: arama özelliği ile arayabilirsiniz.

4- HWiNFO

Windows'u daha kullanışlı hale getirecek programlar

HWiNFO bilgisayarınızdaki RAM’lerin boyutu ne kadar, ekran kartınızın marka ve modeli nedir, işlemcinizin hızı tam olarak ne kadar gibi sorularınıza cevap verebilen bir uygulamadır. Bu bağımsız uygulama tam bir sistem analizi yapar ve bilgisayarınızdaki tüm bileşen ve aygıtlar hakkında ayrıntılı bir rapor sunar.

5- AdwCleaner

Windows'u daha kullanışlı hale getirecek programlar

AdwCleaner,  Malwarebytes tarafından satın alınan ve geliştirmesi bu firma tarafından devam eden, bilgisayarınıza siz farkında olmadan yüklenen istenmeyen yazılımları kaldırmak için kullanabileceğiniz, Malware , Toolbar gibi zararlıları ve Browser Hijacker yani tarayıcı gaspçılarını temizleyen ücretsiz bir yazılımdır. 

AdwCleaner hedefindeki yazılımlar, genelde sizin internetten indirdiğini ücretsiz yazılımlarla beraber indirilen ve siz farkında olmadan bilgisayarınıza yüklenen yazılımlardır.

6- IrfanView

Windows'u daha kullanışlı hale getirecek programlar

IrfanView, Windows için geliştirilen bir resim görüntüleme, düzenleme, yönetim ve dönüştürme yazılımı. Ayrıca video ve ses dosyalarını oynatabilir. Kişisel kullanım için ücretsiz, ticari kullanım için ücretli bir yazılımdır. Küçük boyutu, hızı ve çok sayıda dosya biçimini desteklemesiyle dikkat çeker.

Bir önceki yazımız olan En İyi Simülasyon Oyunları (5 Adet) başlıklı makalemizde cities skylines, fm 21 ve Football Manager 2021 hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Windows’u Daha Kullanışlı Hale Getirecek Programlar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 6 Ekim 2023, 23:07

    […] Windows 8 hata ayıklama programları, bazı durumlarda sorunların tam çözümünü sağlayamayabilir. Bu nedenle, daha karmaşık sorunlar için profesyonel yardım gerekebilir. […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!