Tesla
Tesla

Tesla Yöneticileri Fazla Ödemeleri İddiaları Yüzünden 735 Milyon Dolar Ödeyecek

service service
TGOXİ

Tesla’nın yöneticileri, hissedarlarının aşırı ödeme yaptıkları iddialarını çözmek için şirkete 735 milyon dolar geri ödeme yapacaklarını açıkladı. Bu uzlaşma, Tesla hisselerine sahip olan bir emeklilik fonunun 2020’de açtığı bir davanın sonucunu temsil ediyor. Davada, CEO Elon Musk, kardeşi Kimbal Musk ve Oracle kurucu ortağı Larry Ellison da dahil olmak üzere Tesla yöneticilerine verilen hisse senedi opsiyonları eleştirilmişti.

Musk ayrıca, geçen yıl yargılanan kendi davasıyla da karşı karşıya kalmıştı. Hissedar Richard Tornetta, Musk’ın 2018 maaş anlaşmasını iptal etmek için 2019’da Tesla‘ya dava açmış ve paketin aşırı tazminat olduğunu iddia etmişti. Yöneticiler hisse senedi opsiyonlarının değerini geri ödemeyi kabul etti ve ayrıca 2021, 2022 ve 2023 için tazminat almamayı da kabul etti.

Tesla Yöneticileri Davaları Çözmek İçin Uğraşıyor

tesla

Şirketin yöneticileri, hissedarlarla ilgili ödeme iddialarını çözmek amacıyla 735 milyon dolarlık bir geri ödeme yapma kararı aldı. Bu adım, Detroit Şehri Polis ve İtfaiye Emeklilik Sistemi tarafından açılan bir davayı sonlandırmayı hedefliyor. Davada, şirket yöneticilerinin kendilerine aşırı miktarda ödeme yaptığı ve hissedarlara haksızlık ettiği iddia ediliyordu. Şirketin CEO’su Elon Musk ve diğer yöneticiler, hisse senedi opsiyonlarının değerini geri ödeyerek uzlaşma sağlamayı kabul etti.

Bu anlaşma kapsamında yöneticiler gelecek yıllarda tazminat almamayı da kabul etti. Ayrıca tazminatın belirlenme şeklinin değişmesi gerektiği konusunda yönetim kurulu bir karara vardı. Şirketin bu adımı, şirketin sorumluluk bilinci ve hissedarlarına olan saygısını göstermektedir. Bu gelişmeyle birlikte şirket iddiaları çözme ve ileriye dönük olarak daha şeffaf bir tazminat politikası benimseme konusunda önemli bir adım attı.

Bir önceki yazımız olan Threads Yeni Özellikleri Sızdırıldı İşte Detaylar! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Tesla Yöneticileri Fazla Ödemeleri İddiaları Yüzünden 735 Milyon Dolar Ödeyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!