twitter
twitter

Twitter Logosunu Resmi Olarak Değiştirdi

service service
TGOXİ

Twitter, ikonik kuş logosunu kaldırarak resmi logosunu ‘X’ olarak değiştirdiğini duyurdu. Bu değişiklik, Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklamanın ardından gerçekleşti. Musk, x.com’un artık twitter.com’a yönlendirdiğini ve bu değişikliği “geçici” bir logo olarak adlandırdığını tweetledi. Platformun resmi web sitesinde de yeni logosunu kullanmaya başladı.

Musk, gelecekte markadan ve kuş logosundan tamamen vazgeçeceklerini belirtti. Şirketin CEO’su Linda Yaccarino da, X’in daha ileri giderek ses, video, mesajlaşma, ödeme/bankacılık merkezli özelliklere sahip olacağını ve şirketi “fikirler, mallar, hizmetler ve fırsatlar için küresel bir pazar” haline getireceğini tweetledi.

Twitter’ın Yeni İsmi X Oldu

twitter
98

Elon Musk’ın “X” harfine olan takıntısı uzun süredir bilinmektedir. Geçmişte kurduğu şirketlerde ve uzay girişimi SpaceX’in logosunda “X” kullandı. Twitter‘ın yasal adını X Corp olarak değiştirmesi de Musk’ın bu takıntısını yansıtıyor.

Şirket geçmişte Musk tarafından kısa bir süreliğine Doge meme olarak değiştirilmişti. Ancak bu değişiklik hızla geri alınmıştı. Şirketin marka değişikliği hamlesi, hala negatif nakit akışında olduğunu belirten Musk’ın bir kullanıcıya verdiği yanıta dikkat çekti.

Platformun logosundaki bu radikal değişiklik, platformun gelecekteki yönelimini ve işletme stratejisini merakla bekleyen kullanıcılar arasında büyük bir ilgi uyandırmıştır. Platfom kullanıcılarının X logosunu nasıl benimseyeceği ve gelecekteki gelişmeler neler olacağı konusu şu anda büyük bir merak konusu olarak öne çıkıyor.

Bir önceki yazımız olan TikTok Yükselen Sanatçıların Önünü Açmak İçin Yeni Bir Program Duyurdu başlıklı makalemizde music ve tiktok hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Twitter Logosunu Resmi Olarak Değiştirdi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 15 Ağustos 2023, 22:54

    […] ince ayarı içereceğini duyurdu. Şirketin CEO’su Swen Vincke, Salı günü yaptığı bir Twitter güncellemesinde oyuncuların geri bildirimlerine verdikleri önemi vurguladı ve geliştirme yol […]

    Cevapla
  2. 29 Ağustos 2023, 19:15

    […] milyarderi ve “Oyunların Oyuncusu” olarak tanınan Elon Musk, Los Angeles’taki Valorant Champions 2023 turnuvasına katıldığında büyük bir sürprizle […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!