featured

Ubisoft Ocak Ayında Eski Oyunlarının Çevrimiçi Hizmetlerini Kapatıyor

service service
TGOXİ

Ubisoft, Ocak ayında bir dizi daha eski oyunun çevrimiçi hizmetlerini kapatma kararı aldı. Bu karar, dört Assassin’s Creed oyununu, Ghost Recon, Splinter Cell ve Trials serilerinden bazılarını etkileyecek. Bu oyunların sahipleri, kapatma işleminden sonra bu oyunları çok oyunculu oynayamayacak, Ubisoft hesaplarını oyun içinde kullanamayacak veya çevrimiçi özellikleri kullanamayacaklar. Ubisoft, bu kararı, bu hizmetleri sağlayan teknolojinin geçerliliğini yitirmesi nedeniyle zorunlu bir adım olarak açıkladı.

Ubisoft’un Bu Kararından Etkilenen Oyunlar:

ubisoft

Assassin’s Creed II (Xbox 360)

Assassin’s Creed Brotherhood (MAC)

Assassin’s Creed Liberation HD (PlayStation 3, Xbox 360)

Assassin’s Creed Revelations (PC)

NCIS (PC)

RUSE (PC)

Splinter Cell (Xbox 360)

Bu karar oyuncuların bu eski oyunları çevrimiçi olarak oynamak istediklerinde bazı sınırlamalarla karşılaşacakları anlamına geliyor. Şirketin bu kararı, oyun endüstrisinde yaygın olarak kullanılan çevrimiçi hizmetlerin, zaman içinde teknolojik ilerlemelere ve altyapı değişikliklerine ayak uyduramama sorununun bir yansıması olarak görülebilir. Oyuncular, bu tür değişikliklerin olumsuz etkilerini deneyimlerken, oyun şirketleri, teknik nedenlerle bu kararları almak zorunda kalabiliyorlar.

Şirketin bu tür değişiklikler konusundaki açık iletişimi, oyunculara ne zaman ve nasıl etkileneceklerini önceden bildirme çabalarını yansıtıyor. Bu tür kapanışlar, eski oyunlarını çevrimiçi oynamayı seven oyuncular için üzücü olabilir, ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bu tür değişikliklerin daha sık görülmesi muhtemel.

Bir önceki yazımız olan Epic Games'in İşçilerinin %16'sını İşten Çıkarabilir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Ubisoft Ocak Ayında Eski Oyunlarının Çevrimiçi Hizmetlerini Kapatıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!