featured

UNCHARTED: Legacy of Thieves Koleksiyonu PC Performans Analizi

service service
TGOXİ

Sony nihayet PC için UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection’ı yayınladı. Naughty Dog’un şirket içi motoruyla güçlendirilmiş, şimdi onu kıyaslama ve PC’de nasıl performans gösterdiğini görme zamanı.

Bu PC Performans Analizi için, 3800Mhz’de 16 GB DDR4’e sahip bir Intel i9 9900K, AMD’nin Radeon RX580, RX Vega 64, RX 6900XT, NVIDIA’nın GTX980Ti, RTX 2080Ti, RTX 3080 ve RTX 4090 kullandık. Ayrıca Windows 10 64-bit kullandık. , GeForce 522.25 ve Radeon Software Adrenalin 2020 Edition 22.10.2 sürücüleri.

Uncharted CPU ölçeklendirme

PC sürümünü yöneten ekip olan Iron Galaxy, ince ayar yapmak için birkaç grafik ayarı ekledi. PC oyuncuları Dokular, Modeller, Gölgeler, Yansımalar ve Ortam Kapanmasının kalitesini ayarlayabilir. Oyun ayrıca NVIDIA DLSS 2 ve AMD FSR 2.0’ı da destekliyor. Ne yazık ki ve God of War’a benzer şekilde , Özel Tam Ekran modu içermiyor. Bu nedenle, daha yüksek bir çözünürlükten (yerel çözünürlüğünüzden) altörnekleme yapmak baş belası olabilir. Bunu yapmak için masaüstünüzü istediğiniz çözünürlüğe ayarlamanız ve ardından oyunu başlatmanız gerekir.

Uncharted Legacy of Thieves Koleksiyonu grafik ayarları-1Uncharted Legacy of Thieves Koleksiyonu grafik ayarları-2

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection, herhangi bir yerleşik kıyaslama aracı içermez. Bu nedenle hem CPU hem de GPU benchmarklarımız için hapishaneden kaçtıktan sonra karşılaştığınız ilk açık alanı kullandık.

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-12

Oyunun birden fazla CPU iş parçacığında nasıl ölçeklendiğini bulmak için çift çekirdekli, dört çekirdekli ve altı çekirdekli bir CPU simüle ettik. Ve Call of Duty: Modern Warfare 2’ye benzer şekilde UNCHARTED, Hyper-Threading’den muazzam faydalar görüyor.

Yine de ilk şeyler. Oyun, simüle edilmiş çift çekirdekli sistemimizde tamamen oynanamıyordu, bu yüzden oyunu bu tür PC sistemlerinde çalıştırmaya zahmet etmeyin. PC oyuncuları en azından günümüzün dört çekirdekli bir CPU’suna ihtiyaç duyacaklar.

UNCHARTED Legacy of Thieves Koleksiyonu CPU testleri

Gördüğünüz gibi, Hyper-Threading hem sekiz çekirdekli hem de simüle edilmiş altı çekirdekli sistemlerimizde genel performansımızı (1080p/Ultra Ayarlarda) artırdı. Oyunun muhteşem çoklu iş parçacığı yetenekleri sayesinde, i9 9900K’mız gülünç derecede yüksek kare hızlarını zorlamayı başardı.

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection, 1080p/Ultra’da oyun oynamak için üst düzey bir GPU gerektirmez. NVIDIA GTX980Ti ürünümüz sorunsuz bir oyun deneyimi sunmayı başardı. Öte yandan AMD Radeon RX Vega 64’ümüz kaslarını esneterek %40 daha yüksek performans sundu. Bu, AMD’nin GPU’larını NVIDIA’nın GPU’larına tercih eden başka bir oyundur.

UNCHARTED Legacy of Thieves Koleksiyonu GPU karşılaştırma testleri-1

1440p/Ultra ayarlarında, ilk dördümüz sorunsuz bir oyun deneyimi sunmayı başardı. 4K/Ultra’ya gelince, sabit 60 fps deneyimi sunabilen tek GPU’lar AMD RX 6900XT ve NVIDIA RTX4090 idi.

UNCHARTED Legacy of Thieves Koleksiyonu GPU karşılaştırma testleri-2

Grafikler açısından, UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection harika görünüyor. Bu koleksiyon, orijinal olarak PS4’te çıkan Uncharted 4 ve Uncharted: The Lost Legacy’nin yeniden düzenlenmiş versiyonlarını içeriyor. Yani temelde eski nesil oyunlara bakıyoruz. Bununla birlikte, bu oyunların ikisi de hala harika görünüyor. Her ikisi de bükülebilir bitki örtüsüne sahiptir ve detaylara büyük özen gösterilir. Naughty Dog, aydınlatmayı bu tarihe kadar bile bu oyunların her ikisinin de inanılmaz görünmesini sağlayacak şekilde pişirdi. Grafik açısından tek yakınmam, Drake’in animasyonlarıyla ilgili, çünkü bazen garip hissedebiliyorlar (ve mevcut nesil oyunlarda bulunanlardan daha az akıcı).

Ne yazık ki, PC’deki koleksiyon, korkunç fare kontrollerinden muzdarip. Iron Galaxy, “x” ve “y” ekseni hassasiyetlerini bozdu ve bu da gerçekten garip bir fare hareketine neden oldu. İyi haber şu ki, geliştiriciler bu fare sorunlarını araştırıyor. Bu nedenle, umalım ki, onlara bir an önce değineceklerdir.

Sonuç olarak, UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC’de inanılmaz derecede iyi çalışır. Koleksiyon, tam HD çözünürlüklerde oyun oynamak için üst düzey GPU’lar gerektirmez ve en iyi AMD donanımında çalışır. Ayrıca, PC oyuncularının genel performansı daha da artırabilmesi için hem NVIDIA DLSS 2 hem de AMD FSR 2.0’ı destekler. Ne yazık ki, oyunlar şu anda korkunç fare kontrollerine sahip. Sadece bu değil, aynı zamanda özel bir tam ekran modundan da yoksunlar ve raporlara göre LOD’ları bazen PS5’te kullanılandan daha kötü olabilir. İşte burada, Iron Galaxy’nin lansman sonrası güncellemeler yoluyla bu sorunları çözmesini umuyoruz.

Zevk almak!

UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-1UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-2UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-3 UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-4UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-5UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-6 UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-7UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-8UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-9 UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-10UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-11UNCHARTED: Legacy of Thieves Collection PC ekran görüntüleri-12

Bir önceki yazımız olan Grand Theft Auto Vice City – Son Remastered Mod Yayınlandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
UNCHARTED: Legacy of Thieves Koleksiyonu PC Performans Analizi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!