(309) XBOX 360

Xbox 360 Mağazası Gelecek Yıl Kapanıyor

service service
TGOXİ

Oyun dünyasının devi Microsoft, Xbox 360 Mağazası’nın gelecek yıl kapatılacağını duyurdu. Şirket, Xbox 360 kullanıcılarının oyunlarını ve içeriklerini oynamaya ve indirmeye devam edebileceklerini açıkladı. Xbox 360 Mağazası’ndan içerik satın alma özelliği 29 Temmuz 2024’te sona erecek.

Bu değişiklik, doğrudan bu konsolun aracılığıyla içerik satın almayı ve Xbox 360 Marketplace sitesinden içerik edinmeyi kapsıyor. Ancak Xbox One ve Xbox Series X/S kullanıcıları bu durumdan etkilenmeyecek. Geriye dönük uyumlu 360 oyunları ve DLC’lerini bu platformlardan da satın alabilecekler.

Xbox 360 Kararı Kullanıcıları Üzdü

xbox 360

Microsoft, mağazanın kapanışının ardından dahi bu konsolu kullanmaya devam eden oyuncuların önceden satın aldıkları içerikleri sorunsuzca kullanabileceklerini belirtti. Ayrıca, silinmiş oyunları bile tekrar indirip oynayabileceklerinin altını çizdi.

Oyun severler, çevrimiçi sunucuların desteklenmeye devam ettiği sürece çevrimiçi olarak oyunlarına devam edebilecek ve ilerlemelerini buluta kaydedebilecekler. Ancak Microsoft Movies & TV uygulaması konsolda kullanılamayacak, dolayısıyla 29 Temmuz 2024’ten sonra bu platformdaki filmler ve TV şovları görüntülenemeyecek.

Sonuç olarak, yüzlerce oyunun geriye dönük uyumlu olmaya ve dijital mağazalarda bulunmaya devam etse de, mağazanın kapanışı özellikle geriye dönük uyumlu olmayan dijital oyunların ortadan kalkacağı anlamına geliyor.

Bu değişiklikler, oyuncuların gelecekteki oyun içeriklerine erişimini etkileyebilirken, mevcut içerikleri kullanma konusunda esneklik sunmasıyla da dikkat çekiyor. Oyuncuların bu değişikliklere hazırlıklı olmaları ve içeriklerini gerektiği gibi yönetmeleri önem taşıyor.

Bir önceki yazımız olan Steam İlk Kez Ülkemize Özel Etkinlik Düzenliyor başlıklı makalemizde Steam hakkında bilgiler verilmektedir.

1
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Xbox 360 Mağazası Gelecek Yıl Kapanıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!