BİOWARE
BİOWARE

BioWare 50 Çalışanını İşten Çıkarıyor

service service
TGOXİ

BioWare, Dragon Age ve Mass Effect gibi popüler oyun serilerinin stüdyosu olarak biliniyor. Ancak son haberlere göre, BioWare 50 çalışanını işten çıkarmayı planlıyor.

BioWare Genel Müdürü Gary McKay, bir blog yazısında stüdyonun geliştirme yaklaşımını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini ve bu nedenle yaklaşık 50 kişinin işten çıkarılacağını duyurdu. Yeni projeleri daha çevik ve odaklı bir şekilde yönetmek istediklerini belirten McKay, bu adımın stüdyonun geleceğini güvence altına almayı amaçladığını ifade etti.

Bioware Neden Bu işten Çıkarmaları Yapıyor

BioWare

McKay, stüdyonun oyun geliştirme sürecini hızlandırarak daha fazla yaratıcılığın önünü açmayı ve net bir vizyon oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. Aynı zamanda, Dragon Age ve Mass Effect gibi oyunlara odaklanmayı sürdüreceklerini ve oyunların kalitesini en üst düzeyde tutmayı amaçladıklarını belirtti.

Stüdyo içinde yapılan bu düzenlemelerin EA‘nın diğer stüdyolarındaki değişikliklerle örtüştüğü görünüyor. Şirket daha önce Star Wars: The Old Republic oyununun geliştirme stüdyosunu değiştireceğini ve bu nedenle bazı personeli işten çıkaracağını duyurmuştu.

McKay, gelecekteki projeleri ve oyunları etkilemeyecek şekilde, Dragon Age: Dreadwolf ve bir sonraki Mass Effect gibi oyunlara olan taahhütlerinin devam ettiğini vurguladı. Stüdyo, daha odaklı ve verimli bir şekilde çalışarak kaliteli oyun deneyimleri sunmayı sürdüreceklerini belirtti.

Bir önceki yazımız olan Sega Angry Birds Geliştiricisi Rovio Entertainment'ı Satın Aldı başlıklı makalemizde rovio ve Sega hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
BioWare 50 Çalışanını İşten Çıkarıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!