featured

Bungie’nin İşten Çıkarılmasının Yaklaşık 100 Personele Ulaştığı Bildirildi

service service
TGOXİ

Son raporlara göre, Bungie’de son dönemde gerçekleşen işten çıkarmaların yaklaşık 100 çalışanı etkilediği ortaya çıktı. Bu, stüdyonun iş gücünün kabaca %8’ini temsil ediyor.

Şirketin işten çıkarmaları, gelirlerin beklentinin altında olduğu yönündeki uyarılar sonrasında geldi. CEO Pete Parsons, Destiny’deki oyuncu koruma oranının düşük olmasını temel bir sebep olarak gösterdi.

Bungie İşten Çıkarmalarına Devam Ediyor

PlayStation Bungie 1920x1080 1024x576 1

Personel toplantısında, The Final Shape adlı oyununun Şubat 2024’ten Haziran 2024’e ertelendiği ve bu süre zarfında ekstra zaman ve çaba harcanacağı açıklandı. Parsons, maaşların dondurulacağını ve işe alımların durdurulacağını belirtti.

Özellikle kaygı verici olan bir başka konu, Şirketin çalışan hisse sahipleriyle ilgili. Sony‘nin satın alımı sırasında, çalışanların çoğunluğunun sahip olduğu hisseleri koruyacağı açıklanmıştı. Ancak, ayrılmış olanların hisselerinin hala Bungie’ye geçebileceği ortaya çıktı.

Bu, oyun endüstrisinde son dönemdeki işten çıkarmalara dair endişelerin bir yansıması olarak dikkat çekiyor. Umuyoruz ki etkilenen çalışanlar en kısa sürede yeni fırsatlar bulabilirler.

Oyun endüstrisindeki bu tür değişiklikler, sektörün geleceği ve çalışanlar için karşılaşılan zorluklar hakkında daha fazla tartışmayı gündeme getiriyor. Gelecekte daha iyi bir denge bulmak için çalışmalıyız.

Bir önceki yazımız olan Mario Bros. Wonder Avrupa'nın En Hızlı Satan Mario Oyunu Oldu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Bungie’nin İşten Çıkarılmasının Yaklaşık 100 Personele Ulaştığı Bildirildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!