featured

CS:GO Bunny Kodu Nedir? CS2 CS:GO Bunny Kodu Açma / Hızlandırma Kodları Nasıl Yapılır? (2024)

CS:GO bunny kodu, oyun içerisinde bunny adı verilen zıplama şeklini yapmak isteyen oyuncular tarafından araştırılan konular arasında bulunuyor

service service
TGOXİ

CS:GO Bunny Kodu Nedir? CS2 CS:GO Bunny Kodu Açma / Hızlandırma Kodları Nasıl Yapılır? (2024)

CS:GO Bunny Nedir?

Tavşan atlama, ya da yaygın adıyla “bunny hopping”, bir karakterin arka arkaya hızlı zıplamalar yapmasını ifade eder. Eğer bu hareketi doğru bir ritimle gerçekleştirirseniz, karakteriniz tavşanlar gibi hızla zıplamaya başlar. Bu, oyun içinde hızlı hareket ederken sessiz kalmak isteyen oyuncular için mükemmel bir avantajdır. Ancak, bu hareketi mükemmelleştirmek basit olmayabilir. Tavşan atlama, oyundaki hareket dinamikleri ve fiziksel kavramlarla başa çıkmayı gerektirir, bu da zamanla pratik yaparak gelişen bir beceridir.

CS:GO‘da birçok faktör, bunny hopping’in başarılı olup olmadığını etkileyebilir ve bunlardan biri sunucunun tickrate değeridir. Tickrate, oyun sunucusunun ne sıklıkla oyunun durumunu güncellediğini ifade eder. Farklı tickrate değerlerine sahip sunucular, bunny hopping’in hissi ve performansını etkileyebilir. Bu, alışkın olduğunuz bir ritmle zıplarken, farklı bir sunucuda bu hareketin beklendiği gibi çalışmadığını görebilirsiniz. Bu nedenle, bunny hopping becerinizi geliştirirken, oynadığınız sunucunun tickrate değerini dikkate almalısınız. Ancak, yeterli pratikle, bu tekniği mükemmel bir şekilde kullanarak rakiplerinize karşı avantaj elde edebilirsiniz. Özellikle yoğun ve çekişmeli maçlarda bu hareket, sizi bir adım öne taşıyabilir.

CS:GO Bunny Kodu

 • sv_autobunnyhopping 1; sv_enablebunnyhopping 1

sv_autobunnyhopping 1 kodu otomatik olarak sürekli zıplamayı aktif ederken sv_enablebunnyhopping 1 kodu bunu yaparken sizi hızlandırmaya yarıyor. Eğer istemediğiniz bir kod varsa istediğinizi seçerek kullanmanızı öneririz. Yazımızın devamında bahsettiğimiz kod sayesinde CS:GO’nun hız sınırını kaldırarak üst seviyede sürate de ulaşabiliyorsunuz.

 • Yukarıdaki kodu konsola girip enter tuşuna basarak bulunduğunuz sunucuda otomatik bunny yapma özelliğini aktifleştirebilirsiniz. Bunu yapmanızın ardından space tuşuna basılı tutarak yürüyüp sürekli bunny yapabilir, oyunda daha hızlı hareket edebilirsiniz. CS:GO bunny kodunu kullanırken sorun yaşıyorsanız adım adım anlatımımıza da aşağıdan göz atabilirsiniz.
 1. Oyunda ” ~ ” butonuna basarak konsolu açın.
 2. Hile kodlarını aktif hale getirmek için konsola ” sv_cheats one ” komutunu yazın ve Enter tuşuna basın.
 3. Daha sonra, bunny hop’u aktif etmek için konsola ” sv_autobunnyhopping 1 Type ” komutunu yazın ve Enter’a basın.
 4. Bunny hop kodunun sunucuda çalışması gerekmektedir. Eğer çalışmazsa, konsola önce ” sv_restart 1 ” kodunu yazın ve ardından bunny hop kodunu tekrar girin.
 5. Bu adımlar, özellikle kendi oluşturduğunuz veya topluluk sunucularında çalışmalıdır. Bu adımları takip ederek CS:GO’da bunny hop kodunu aktif hale getirebilirsiniz.

CS:GO Bunny Zıplama Hızlandırma Kodları

Standart bir bunny hop yapabilmeniz için yukarıda paylaştığımız kodu aktif etmeniz yeterli. Ancak, CS:GO’da bunny hop yaparken daha hızlı hareket etmek istiyorsanız, bunny hop hızlandırma koduna ihtiyacınız olacaktır. Bu kodu aktif ederek oyun içinde bunny hop yaparken hızınızı artırabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki bu hızlandırma kodu resmi Valve sunucularında çalışmayabilir. Bu sebeple, bu kodları kullanırken dikkatli olmalısınız. İşte CS:GO’da bunny hop hızını artırmak için gerekli kodlar:

 • sv_cheats 1
 • sv_enablebunnyhopping 1
 • sv_autobunnyhopping 1
 • sv_enablebunnyhopping 1
 • sv_dayanıklılık maks. 0
 • sv_stamina atlama maliyeti 0
 • sv_staminalandmaliyeti 0
 • sv_staminarecoveryrate 0
 • sv_airaccelerate 2000
 • sv_accelerate_use_weapon_speed 0
 • sv_maxvelocity 3500

Bunny Hop Yaparken Performansınızı İzleyin

Bunny hop, ilk bakışta kolay gibi görünen bir harekettir, ancak aslında bu hareketi ustaca yapabilmek için uzun süreli pratik gerekebilir. Eğer bir başlangıç yapmaya karar verdiyseniz, başarılı olup olmadığınızı anlamak için genellikle dışarıdan bir gözlemciye ihtiyaç duyarsınız. Ancak eğer yanınızda sizi izleyen biri yoksa, gerçekten bunny hop yapabiliyor musunuz, yoksa sadece zannediyor musunuz? İşte bu noktada oyundaki istatistikler devreye giriyor. Performansınızı nesnel bir şekilde değerlendirebilmek adına, hareket hızınızı gözlemlemeniz gerekiyor. Bu konuda size yardımcı olacak autoexec satırını dosyanıza veya konsolunuza ekleyerek gerçek performansınızı takip edebilirsiniz.

 • cl_showpos 1

Eğer hareketsiz duruyorsanız, değerinizi gösteren sayı doğal olarak sıfır olmalıdır. Bıçakla koşarsanız, değerin 250 hız gösterdiğini göreceksiniz. Düz bir çizgide zıplayan tavşanın aslında daha yavaş hıza neden olacağını fark edeceksiniz. Düz bir çizgide bunny jumping alıştırması, bunny hop’un temellerini kavramak için iyi bir fikir olsa da, hızınızı artırmak için bunny jumping yaparken biraz strafe eklemeniz gerekir.

Bunny Hop Yaparken Strafe Nasıl Yapılır?

FPS oyunlarında, strafing denilen sağa ve sola hızlı hareket etme manevrası, rakiplerin isabetli atış yapmasını zorlaştırır. Özellikle CS:GO gibi oyunlarda hareket halindeyken atış yapmanın zorluğunu deneyimlemişsinizdir. Bunny hop, bir oyuncunun hız sınırlarını zorlamasına olanak tanıyan bir hareket olup, strafing ile birleştirildiğinde etkili bir kombinasyon oluşturur.

Oyuncular, bunny hop yaparken kendi stilini belirleyerek, geriye, ileriye veya yana doğru zıplama gibi farklı hareketler yapabilir. Bu hareketleri gerçekleştirebilmek için tuş kombinasyonlarını bilmek ve bu kombinasyonları etkili bir şekilde kullanmak esastır.

 CS:GO Oyununda Bunny Hop Yapmak Mantıklı mı?

Tavşan zıplaması (bunny hop), CS:GO’da hızınızı artırmanın bir yoludur, ancak rekabetçi oyunlarda bu hız 285.94 değerinde sınırlıdır. Bu sınır, bazen tavşan zıplamasının etkisiz olmasına sebep olabilir, çünkü başlarken bir miktar hız kaybı yaşanabilir. Ancak bu hareketi doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirirseniz, düşmanları hazırlıksız yakalayarak avantaj elde edebilirsiniz. Bunny hop, yalnızca rekabetçi maçlar için değil, topluluk sunucularında eğlenceli bir aktivite olarak da kullanılabilir. Bunny hop haritalarında yeteneklerinizi geliştirip eğlenebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Dude Theft Wars Tüm Hile Kodları (2023) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
CS:GO Bunny Kodu Nedir? CS2 CS:GO Bunny Kodu Açma / Hızlandırma Kodları Nasıl Yapılır? (2024)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!