featured

Epic Games, Gears of War’ı Xbox’a Satmadan Önce “Gerçekten Ne Yapacağını Bilmiyordu” – Cliff Bleszinski

service service
TGOXİ

Xbox 360 çağında sahneye hakim olduktan sonra, Epic Games ve Microsoft’un üçüncü şahıs nişancı franchise  Gears of War  , sonunda serinin mülkiyetinin Epic’ten Xbox’a geçişi ve birinci taraf Microsoft stüdyosu The Coalition’ın satın alınmasıyla sonuçlanan biraz geçiş yaptı. franchise ücreti.

Bu geçiş yıllarında, o sırada Gears’ın  sahibi olan Epic Games’in “franchise ile ne yapacağını gerçekten bilmediğini” öğrenmek sizi şaşırtmaz. Orijinal Gears of War  üçlemesinin baş tasarımcısı olan Cliff Blezsinski’ye göre ve yakın tarihli bir IGN röportajında, Epic’ten bazı önemli franchise liderlerinin ayrılmasının ardından – kendisi de dahil – stüdyonun tam olarak nasıl olduğu konusunda net olmadığını söyledi. Gears of War’ı  ileriye taşımak için .

“Dürüst olmak gerekirse, Lee Perry [Oyun Tasarımcısı, Gears of War 2 ], ben ve Rod Ferguson [Yapımcı, Gears of War ] ayrıldığında, Epic’in franchise ile ne yapacağını gerçekten bilmediğine inanıyorum” dedi. . “Bir süredir oyun göndermemişlerdi. [Unreal] motoru oldukça iyi gidiyordu, ancak büyüyorlardı ve franchise’ın geleceği ile ne yapacaklarını gerçekten bilmemelerine rağmen muhtemelen gelire ihtiyaçları vardı.”

Bleszinski, Gears of War  IP’si Microsoft’a satıldığında, Xbox patronu Phil Spencer’ın onu almak için onu arayan tek kişi olduğunu söylemeye devam etti.

Bleszinski, “Tim ve Mark’ı [Rein, Epic Games Başkan Yardımcısı] ne kadar sevsem de hala iletişim halindeyiz, ancak IP Microsoft’a satıldığında aldığım tek telefon Phil Spencer’dı,” dedi Bleszinski.

Serinin sorumluluğunu üstlendiğinden beri, The Coalition ve Microsoft’un sicili yeterince sağlam olmasına rağmen, Epic’in çıktısının ulaştığı zirvelere ulaşmamış olabilir. Gears of War 4, Gears 5  ve  Gears Tactics  beğenileri  iyi karşılandı ve ticari olarak iyi performans gösterdi, bu nedenle serinin şu anda en azından sağlıklı durumda olduğunu söylemek doğru olur.

Serinin geleceğine gelince, The Coalition birden fazla proje üzerinde çalışıyor ve bunlardan biri yeni bir IP olsa da, iş listeleri Gears 6  üzerinde  de çalışmaların devam ettiğini öne sürdü . Bu arada, raporlar ayrıca Halo: The Master Chief Collection’a  benzer  yeniden düzenlenmiş bir Gears of War  koleksiyonunun da boru hattında olduğunu iddia etti .

Bir önceki yazımız olan Riven Remake Duyuruldu, Tamamen 3D Olarak Geçilebilir başlıklı makalemizde Cyan, myst ve Riven hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Epic Games, Gears of War’ı Xbox’a Satmadan Önce “Gerçekten Ne Yapacağını Bilmiyordu” – Cliff Bleszinski

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!