playstation 2

PlayStation 2’nin Dünya Çapında 160 Milyon Sattığı Açıklandı

service service
TGOXİ

Sony Interactive Entertainment (SIE) Başkanı ve CEO’su Jim Ryan, PlayStation 2’nin dünya çapında 160 milyon adetlik satış rakamına ulaştığını açıkladı. Bu büyük başarı, oyun endüstrisinin önemli bir kilometre taşı olarak kaydediliyor. Ryan, Resmi PlayStation Podcast’inin bir bölümünde yaptığı sohbette bu güncellenmiş rakamı paylaştı ve Sony’nin oyun endüstrisindeki etkisini vurguladı.

PlayStation 2, uzun yıllar boyunca tüm zamanların en çok satan konsolu unvanını koruyarak endüstride bir efsane haline geldi. Bu satış başarısı, Sony’nin oyun endüstrisindeki liderliğini pekiştiriyor ve PlayStation markasının gücünü ortaya koyuyor. Jim Ryan’ın emekli olmasıyla birlikte PlayStation camiasında yeni bir dönem başlayacak olsa da, PlayStation 2’nin unutulmaz başarısı oyun dünyasında uzun süre hatırlanacak.

PlayStation 2 Tahtını Kimseye Bırakmıyor

1512 Evolution of PlayStation PlayStation 2 00 00 11

Ryan’ın konsolun bu satış başarısını vurgulaması, Sony’nin oyun endüstrisindeki lider konumunu güçlendirmekte ve markanın geçmişte elde ettiği büyük başarıları kutlamaktadır. Konsol bir neslin oyun deneyimini şekillendirdi ve birçok unutulmaz oyunla oyunculara unutulmaz anlar yaşattı. Bu başarı, Sony’nin gelecekte de oyun endüstrisinde etkili bir rol oynamaya devam edeceğini gösteriyor.

PlayStation 2’nin 160 milyon adetlik satış rakamına ulaşması, oyun endüstrisinin büyüklüğünü ve küresel çapta oyun kültürünün önemini vurguluyor. Sony’nin bu başarısı, oyunların sadece eğlence aracı olmaktan çok daha fazlası olduğunu gösteriyor ve PlayStation markasının oyun dünyasındaki iz bırakan etkisini bir kez daha ortaya koyuyor.

Bir önceki yazımız olan Epic Games'in 7. Gizemli Oyunu Belli Oldu! başlıklı makalemizde Epic Games, oyun ve pc hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
PlayStation 2’nin Dünya Çapında 160 Milyon Sattığı Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!