featured

Ragnarok Final Sezonu (3) Yayınlandı!

service service
TGOXİ

Ragnarok Final Sezonu (3) Yayınlandı!

Netflix’te yayınlanan Norveç yapımı fantastik dizi Ragnarok 3.sezonu ile final yaptı. Eski İskandinav mitolojisini günümüz şartlarına uyarlayan dizide birçok tanrı, dev ve korkunç yaratıklar bulunuyor. Bu heyecanlı dizinin final sezonunu da bir solukta bitirdik. İlk iki sezonu heyecanla izlettiren bu dizi final sezonunda maalesef hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. 

Ragnarok, küçük bir kurgusal kasaba olan Edda’da geçen bu dizi gençlik ve İskandinav mitolojisi üzerine kuruluyor. Hepimizin bildiği Thor ve Loki’nin günümüz dünyasına uyarlanışını seyrediyoruz. İlk sezonda bu güçleri yeni anlayan ve kabul etmeye çalışan Magne ve Laurits, dev olan Jutul ailesinin lideri Vidar’a karşı olurlar. İkinci sezonda ise diğer tanrıların reenkarne olan günümüz halleri ile tanışırlar. Üçüncü sezonun ise final olacağını bilen hayranlar dizinin son sezonunda devler ve tanrılar olarak bir savaş verileceğini düşündüler. 

Ragnarok Final Sezonu Yayınlandı!
Ragnarok Final Sezonu Yayınlandı!

Dikkat! Spoiler içerir.!!!!!

Final sezonunda tüm izleyenler, büyük bir savaş beklemesiyle hayal kırıklığına uğradı. Magne, ilk iki sezondaki masum, iyi ve tüm kötülüklerle savaşan halini çekiçle birlikte kaybetti. Çekiç sayesinde herkesi tehdit eden, çok sevdiği annesini bile kıran bir insana dönüştü. Sevdiğimiz bir karakterin kötü bir karaktere dönüşmesini izlemek tabii ki kötü ama duyguları çok iyi yansıttığı ve mesaj verdiği de apaçık ortada. Aynı zamanda Marvel ile birlikte Thor’u iyi bir kahraman olarak görebiliriz. Dizi de ise Thor’un İskandinav mitolojisindeki olan kötü yanlarını da ortaya koymuşlar. İskandinav mitolojisinde Thor diğer tanrılar tarafından çok sevilmeyen kibirli bir tanrı. Üçüncü sezonda çekiçle beraber Magne’de mitolojideki bu kibirli haline bürünüyor ve diğer tanrılar tarafından sırt çevrilen bir tanrı oluyor. Dizide Marvel’a da çok gönderme yapılmış. Magne’nin çekicin verdiği bu kibirli halden kurtulmasına yardımcı olan bir yol göstericisi oluyor. Aynı zamanda bir sahnede Odin, Magne’ye ‘’Süper güçler beraberinde  sorumluluk getirir.’’ diyor. Bu da Marvel hayranlarının bildiği gibi Spider Man serisine bir gönderme. Midgard Yılanı ise diğer İskandinav mitolojisi yapımlarına göre çok zayıf kalmıştı fakat günümüze uyarlama olduğu için belki de kabul edilebilir bir şeydi. 

Hepimizin beklediği o büyük savaşa gelelim. Dizinin son bölümlerine kadar herkesin büyük bir heyecanla kazananı, ölebilecek olanları düşündüğü savaş başlamak üzereyken Magne barış yapmaya karar veriyor. Edda’da bu barış devam ederken hepimiz ne zaman bozulacak diye heyecanlı bir şekilde izledik fakat savaş asla olmadı. Magne’nin eski eşyalarının arasında bulduğu Thor çizgi romanlarını bulmasıyla aklında canlanmaya başlayan savaş sahneleri vardı.

Bu aklındaki savaşın sahneleri de bizi son ana kadar heyecanlandırdı ki sahneler de çok güzel duruyordu. Dizinin son sahnesinde ise devler, tanrılar hep birlikte oturmuş mutlu bir şekilde sohbet ediyorlardı. Dizi böyle bitince hayranların aklında canlanan başka ihtimallerde oluşmaya başladı. Magne, başından kötü şeyler geçmiş şizofreni hastası bir çocuktu ki bunu da son sezonda vurguluyorlar. Acaba o çizgi romanları bulması ve aslında her şeyi tamamen kendi kafasından uyduruyor olduğunu mu gösterir bize? 

Dizi aksiyon sahnelerinden çok bize dram duygusunu yaşattı. Görseller ve kaliteleri harika bir diziydi. Duyguyu yansıtan hatta bazen gözlerimizi dolduran bir dizi oldu. Beklenenin aksine daha yavaş ve dram ağırlıklı geçti fakat buna rağmen hepimiz büyük bir savaş olacağına çok emindik. Ucu açık bir final oldu. Kimileri Magne’nin şizofreni hastalığı yüzünden kurguladığı hayatı izledik derken kimileri de Magne içinde olmayan sahneler hakkında kurgulayamaz diyerek barışla bittiğini kabul etti. Akıllarda canlanan diğer bir soru ise yapımcılar başından itibaren finali böyle mi kurguladı yoksa final değiştirildi mi? Sanırım bunu bilemeyeceğiz. 

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Barbie Filmini Yasakladı başlıklı makalemizde barbie hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Ragnarok Final Sezonu (3) Yayınlandı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!