Tomba
tomba

Yılların Eskitmediği Oyun Tomba Modern Platormlara Geliyor

service service
TGOXİ

Limited Run Games, retro oyunların modern platformlara taşındığını açıkladığı bir takım duyuru yaparak aralarında efsanevi geliştirici Tokuro Fujiwara‘nın 1998 (Japon sürümüne göre 1997) platform oyunu Tomba’nın da bulunduğu oyunları tanıttı.

Yapım pembe saçlı mağara adamıyla tanınan bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca bu yapım PS1 platformu için çıkış yapan iddialı bir keşif platform oyunu olarakta biliniyordu. Oyunun bir devam yapımıda bulunmasına rağmen yeterince ilgi görememişti. Şu sıralar ise yapımın orijinal PS1 kopyaları, koleksiyoncular tarafından yüksek fiyatlara alınıp satılıyor.

Tomba Artık Modern Platformlarda

(48) Tomba

Açıklama ile gösterilen yayında gösterilen fragman sadece bir ön izleme olarak sunuldu. Yayını takip eden bir Tweet ise yapımın gelecekte karbon motoruyla yayınlanacağını ve hem fiziksel hem de dijital versiyonlara sahip olacağımızı duyurdu.

Limited Run Games’in retro oyunları modern platformlara taşımasını oyuncular heyecanla karşıladı. Eski oyunları koruma konusu uzun süredir üzerinde çalışılan bir konuydu ve bir şirketin de bu alanda adım atması sevindirici bir haber. Limited Run Games’in eski oyunları koruma konusunda güzel bir geçmişi var. Görünüşe göre bu konuda daha da ilerlemekte ısrarcılar

Tomba eninde sonunda PS4, PS5, Switch ve PC’ye gelecek. Tomba 2‘nin de aynı şekilde modern platformlara taşınacak olup olmayacağı henüz belli değil.

Bir önceki yazımız olan Valve Steam Next Fest'in Kazananını Açıkladı başlıklı makalemizde Steam Next Fest hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Yılların Eskitmediği Oyun Tomba Modern Platormlara Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!