featured

Windows Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Windows Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

service service
TGOXİ

Milyonlarca insanın bilgisayarında kullandığı Windows, güvenlik tedbirleri için her kullanıcısından kurulum için parola belirlemesini istiyor. Bu Parola girilmeden bilgisayar açılmıyor ve bilgisayarda işlem yapılmasını engelliyor. Fakat, çoğu kullanıcı bilgisayarına daha hızlı erişmek için şifreyi kaldırmak istiyor. Bu yazımızda sizlere Windows şifre kaldırma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Windows şifre kladırma işlemi nasıl yapılır

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi Windows ilk kurulumda güvenlik açısından kullanıcılarından bilgisayarları için bir şifre belirlemesini istiyor. Böylece kullanıcılarının bilgisayarlarına şifreyi bilmeyen insanlar ulaşamıyorlar fakat rahatına düşkün olan ve gizlemek istediği herhangi bir şey olmayan kullanıcılar bilgisayarlarına şifre eklemek istemese bile Windows bunu başlangıçta zorunlu olarak yaptırıyor.

Windows şifre kaldırma işlemi sanıldığı kadar zor olmadığı gibi Microsoft bu işlemi kullanıcılar için kolay bir şekilde tasarlamıştır.

Windows Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

  • Windows + R tuşuna basıp çalıştır menüsünü açın.
  • Açılan aratma bölümüne ” netplwiz ” yazın.
  • ”Kullanıcı hesapları” ekranında bulunan tiki kaldırın.
  • ”Uygula” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrana kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın.
  • Tüm adımları tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Bir önceki yazımız olan DDos Saldırısı Nedir? Siber Saldırılar DDos Saldırısı Nedir? Siber Saldırılar başlıklı makalemizde botnet, ddos ve ddos attack hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Windows Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır? Windows Şifre Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!