google bard
google bard

Google Bard Artık Konuşabiliyor: ChatGpt’nin Tahtını Sallayabilir

service service
TGOXİ

Google Bard, yapay zeka sohbet robotları dünyasında OpenAI’nin ChatGPT‘sinin en büyük rakiplerinden biri olarak öne çıkıyor. Google, Bard’a yeni bir yetenek ekleyerek onun konuşma kabiliyetini geliştirdiğini duyurdu. Bu güncelleme, Bard’ın bugüne kadarki en büyük genişlemesi olarak nitelendiriliyor ve 40’tan fazla dilde sohbet etme, görüntüleri komut istemi olarak kullanma gibi özellikler sağlıyor.

Google’nın blog gönderisine göre, Bard‘a konuşma yeteneği eklemenin faydalı olabileceği durumlar arasında doğru bir kelimenin telaffuzunu duymak veya bir şiir ya da senaryo dinlemek yer alıyor. Bard’ın ne söyleyeceğini duymak için isteğinizi girmeniz, yanıtı beklemeniz ve ardından ses simgesini seçmeniz yeterli olacak.

Google Bard Rekabeti Kızıştırıyor

Google Bard

Bard, artık 40’tan fazla dilde konuşabilme yeteneğine sahip ve aynı dillerde yazılan yönlendirmeleri anlayabiliyor. Bu dil listesi Arapça, Yunanca, İspanyolca, Swahili, Urduca gibi dilleri de içeriyor. Yeni özellikler, Bard’ın sadece metinle değil, görüntülerle de etkileşime geçebilmesini sağlıyor. Artık Google Bard’a bir görsel göstererek bilgi talep edebilirsiniz. Bu özellik, Google Lens’i kullanıyor ve şu anda sadece İngilizce olarak mevcut. Ancak Google, yakında diğer dillere de genişletileceğini belirtiyor. Eleştirmenler bu yeni eklenen özelliklerin ChatGpt kullanımını azaltabileceğini düşünüyor.

Ayrıca Bard’ın yanıtlarının tonunu basit, uzun, kısa, profesyonel veya günlük gibi çıktı stilleriyle değiştirebileceksiniz. Bu da Bard’ı farklı bağlamlarda kullanmak için daha fazla esneklik sağlıyor. Google Bard ayrıca sohbetleri kenar çubuğunda sabitlemenizi ve yeniden adlandırmanızı ve Python kodunu Replit entegre geliştirme ortamına yani Google Colab’a aktarmanızı sağlıyor. Bard’ın yanıtlarını arkadaşlarınızla paylaşmanız da mümkün.

Bu özellikler şimdiden 40’tan fazla dil ile çalışıyor. Gelecekte bu dillere yenileri ekleneceğ düşünülüyor. Yeni özelliklerin yapay zeka geliştiricilerinin rekabetin kızıştığı bir ortamda nasıl geliştirmeler yaptığını gözlemlemek kullanıcıların ilgisini epey çekmiş gibi gözüküyor.

Bir önceki yazımız olan Naughty Dog Eş Başkanı 25 Yıl Sonra Zirvede Emekli Oldu başlıklı makalemizde Naughty Dog ve Neil Druckmann hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Google Bard Artık Konuşabiliyor: ChatGpt’nin Tahtını Sallayabilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!