featured

Google, Çalışanları İşten Çıkarma konusunda Amazon, Microsoft ve Meta\’ya Katıldı

service service
TGOXİ

Tüm dünya ekonomisi durgunluk yaşıyor ve parmağımızı tek bir şeye koyamazsak da, bu, işgücünü bırakmak zorunda kalan birçok şirketin elini zorladı. Microsoft, Meta ve Amazon binlerce çalışanı işten çıkarmayı ve çeşitli departmanlarda çalışmayı başardı ve Google bu trendden uzaktayken, şirketin aynı şeyi yaşadığı görülüyor.

Google, “farklı ekonomik gerçeklik” nedeniyle 12.000 çalışanı işten çıkarma konusunda zor bir karar veriyor”

Google’ın ana şirketi olan Alfabenin 12.000 çalışanı nasıl işten çıkarmaya hazırlandığından bahseden yeni bir rapor ortaya çıktı. Google ve Alfabe CEO’su Sundar Pichai, kesintilerin sorumluluğunu üstleniyor ve şirketin şu anda beklenenden farklı bir ekonomik gerçeklikle nasıl karşı karşıya olduğunu anlatıyor.

Google, ABD’deki çalışanlarla fesihleri hakkında iletişim kurmaya başladı, ancak birkaç bölgede çalışanların iş kanunları nedeniyle birkaç hafta daha var. Blog, Pichai’nin bunun şirketin en zor kararlarından biri olduğunu konuştuğunu görüyor, ancak Google’ın nasıl devam edeceği konusunda da konuşuyor. Pichai, yapay zekaya yapılan erken yatırımların şirketin sağlam bir zeminde olmasını nasıl sağladığını anlattı.

Bir önceki yazımız olan 18K'dan Fazla Çekirdekli ve 48 GB Bellekten Uzak NVIDIA RTX 6000 Ada İş İstasyonu Grafik Kartı $ 6800 ABD İçin Perakende Satışına Çıktı başlıklı makalemizde ADA, NVIDIA ve RTX 6000 hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Google, Çalışanları İşten Çıkarma konusunda Amazon, Microsoft ve Meta\’ya Katıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 15 Temmuz 2023, 17:14

    […] Activision Blizzard’ı satın alma teklifiyle ilgili nihai karar için son tarihi uzattı. Microsoft, teklifte yapılan değişiklikleri içeren ayrıntılı ve karmaşık bir öneri sunarak […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!