16860696211475583203
16860696211475583203

İOS 17 özellikleri neler? İOS 17 ne zaman, hangi iPhone modellere gelecek?

Apple, WWDC açılış konuşmasında iOS 17 ile birlikte bir dizinin yeni özelliğini duyurdu. Bu Mesajlar, Mesajlar, FaceTime ve Telefon gibi merkezi uygulamalar hakkında önemli güncellemeler güncelleme içerir. iOS 17'nin kesin çıkış tarihi henüz açıklanmamış olsa da, beklenen lansmanın 2023 sonbaharında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

service service
TGOXİ

İOS 17 özellikleri neler? İOS 17 ne zaman, hangi iPhone modellere gelecek?

İOS 17 NE ZAMAN ÇIKACAK?

iOS 17, 5 Haziran’da WWDC 2023’te duyuruldu ve tanıtıldı, ancak sonbahara kadar iPhone’lara sunulmayacak.

iOS 17 lansman tarihinin Eylül 2023 olacağı öngörülüyor.

IOS 17 ÖZELLİKLERİ NELER?

iOS 17, her gün yaptığınız şeyleri geliştirmek için yeni özellikler getiriyor. Birini aradığınızda veya mesaj attığınızda kendinizi daha önce hiç olmadığı gibi ifade edebileceksiniz.

Akıllı Ev Kilit Ekranı

iOS 17’deki güncellenmiş bir Kilit Ekranı arayüzü bulunacak. Bu sayede iPhone bir “akıllı ev ekranına” dönüştürecek . iPhone, kullanılmadığında ve yatay yönde yerleştirildiğinde, takvim randevuları, hava durumu verileri, bildirimler ve daha fazlasını içeren bilgileri göstererek, evin bir veri merkezi olarak hizmet etmesine olanak tanıyacak.

Diğer Kilit Ekranı Güncellemeleri

Yazı tipi boyutunu değiştirme seçenekleri de dahil olmak üzere Kilit Ekranında bazı küçük güncellemeler olması bekleniyor. Kilit Ekranı tasarımları oluşturan kişiler, özel Kilit Ekranlarını paylaşmaya yönelik yeni bir seçenekle bunları diğer iPhone kullanıcılarıyla paylaşabilir. Günlük Tutma Uygulaması

Apple, kullanıcıların etkinliklerini ve düşüncelerini, günlük yaşamlarını bir günlük aracılığıyla kaydetmelerine olanak sağlamak için tasarlanmış bir günlük kaydı uygulaması geliştiriyor. The Wall Street Journal’a göre uygulama, evde ne kadar zaman geçirildiği ve bir günün nasıl olduğunu belirlemek için kullanıcı davranışını analiz edecek.

Uygulama, metin mesajları ve telefon görüşmeleri ile entegre olabilecek, ancak tüm veriler ve günlük analizler cihazda yapılacak. Günlük kaydı uygulamasının iOS 17’nin bir parçası olması bekleniyor.

Dynamic Island

Ekrandaki Siri arabirimi, Dynamic Island’a entegre edilebilir. Siri’nin Dynamic Island’a taşınması, ekrandaki içeriğin, ekranı kaplayan mevcut dairesel Siri arayüzü olmadan tam görünümde kalmasına izin verecek.

İyileştirilmiş Arama ve Spotlight

Sistem genelinde arama ve Spotlight işlevlerinde dikkate değer iyileştirmeler yapılacak, ancak ayrıntılar henüz sunulmadı.

Sağlık Uygulaması Güncellemeleri

Apple, Sağlık uygulamasını iPad’e genişletiyor ve bu da hem iPhone hem de iPad’de kullanılabilir olmasını sağlayacak.

Sağlık uygulaması, kullanıcıların ruh hallerini takip etmelerine, günleriyle ilgili soruları yanıtlamalarına ve sonuçları zaman içinde görüntülemelerine olanak tanıyan bir ruh hali izleme işlevi de içerecek. Miyopluk gibi görme sorunları olan kullanıcılar için de yeni özellikler olacak.

Apple Müzik Özelleştirmeleri

Apple Music’in basitleştirilmiş bir arayüze sahip olması bekleniyor ve Apple Music şarkı sözleri doğrudan Kilit Ekranında görüntülenebilecek.

El Feneri Ayarları

Üç parlaklık seviyesiyle sınırlı olmak yerine, el feneri parlaklığı ses düğmesine benzer şekilde bir kaydırıcı ile ayarlanabilecek.

SharePlay

iOS 17 , bir FaceTime araması üzerinden aileniz ve arkadaşlarınızla içerik izlemek için yeni SharePlay işlevi içerebilir.

Airplay

AirPlay için potansiyel iyileştirmeler üzerinde çalışılıyor. Apple, konukların AirPlay içeriğini sahip olmadıkları TV’lere ve cihazlara aktarmalarını kolaylaştıracak bir özellik hakkında oteller ve diğer mekanlarla görüşüyor.

FaceTime

iOS 17’deki FaceTIme için FaceTime mesajları olacak.; bu, aramanızı aradığınızda ulaşamadığınız birine hızlı bir video mesajı bırakmanıza olanak tanıyacak.

İOS 17 GÜNCELLEMESİNİ HANGİ CİHAZLAR DESTEKLEYECEK?

İşte iOS 17 güncellemesini alacak iPhone’ların listesi. iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X için İOS 17 desteği olmacak.

iPhone 14 Pro Maks

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Artı

iPhone 14

iPhone SE (2022)

iPhone 13 Pro Maks

iPhone 13 Pro

iPhone 13

iPhone 13 küçük

iPhone 12 Pro Maks

iPhone 12 Pro

iPhone 12

iPhone 12 küçük

iPhone 11 Pro Maks

iPhone 11 Pro

iPhone 11

iPhone SE (2020)

iPhone XS Maks

iPhone XS

iPhone XR

Bir önceki yazımız olan Intel bu işlemcilerin fişini çekti! başlıklı makalemizde İNTEL, intel Intel Celeron ve intel Intel Celeronintel gemini lake hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
İOS 17 özellikleri neler? İOS 17 ne zaman, hangi iPhone modellere gelecek?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 19 Temmuz 2023, 16:08

    […] Yarısı renk seçeneği, siyahın derin tonlarını kullanarak iPhone 15’e zarif ve klasik bir görünüm kazandırıyor. Bu seçenek, minimal ve şık tasarıma […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!