16873749331967244311
16873749331967244311

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır? Maden Fırını Yapımı? (2023)

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır? Maden Fırını Yapımı? (2023) Minecraft, ülkemizde ve dünya genelinde büyük beğeni toplayan bir uygulamadır. Hayal gücünü artırırken, ideolojik tasarımlar üretir. Küçük küplerle oluşturulan eşyalar, yaşam alanları yaratmak için kullanılır. Dağ, bahçe, köprü gibi farklı alanlar ve eşyalarla özel mekanlar yaratılabilir. Minecraft'ta yapılan bu eşyalar tamamen bloklardan oluşur ve son derece ilginçtir. Bu yazıda, Minecraft'ta maden fırını yapımını açıklayacağız.

service service
TGOXİ

Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır? Maden Fırını Yapımı? (2023)

Minecraft, hem ülkemizde hem de dünya genelinde çok sevilmiş ve popüler hale gelmiş bir uygulamadır. Hayal gücünüzü kullandırarak yaratıcı tasarımlar meydana getirebilirsiniz. Küçük küpler kullanarak eşya ve objeler yapıp, yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Minecraft’ta dağlar, bahçeler, köprüler ve daha pek çok farklı alan içerisine yerleştirdiğiniz eşyalarla özel mekanlar yaratıyoruz. Minecraft’ta oldukça çeşitli ve ilginç eşyalar üretilebiliyor, bunların hepsinin bloklar kullanarak gerçekleştirilmesi ise dikkat çekicidir. Bu yazıda sizlere Minecraft’taki Maden Fırını nasıl inşa edeceğinizi göstereceğiz.

Minecraft’ta Maden Fırını Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta herhangi bir nesne yapmak için blokları birleştirmemiz gerekiyor. Maden fırını yapmak isteyen oyuncular, blok zinciri oluşturarak maden fırınını meydana getirebilirler. Minecraft’ta maden fırını yapmanın amacı; cevherlerin işlenerek değerli metallerin işlenip parlatılmasıdır. Minecraft’ın 1.14 sürümüyle birlikte güncellenerek gelen bir dizi yeni eşya bulunmaktadır ve bu eşyalar kullanışlı özellikler sunmakta.

Minecraft’ta Maden Fırını Oluşturma

Minecraft gelişmeleri her geçen gün daha da yoğunlaşıyor. Maden fırını, cevher eritme ve yemek pişirme gibi işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştiren bir araçtır. Bu fırının yapımı biraz zor olsa da, 3 farklı bileşen kullanılarak oluşturulabilir. Minecraft’ta normal bir fırın için 8 adet taş gereklidir, ancak maden fırını için 5 demir külçesi gerekmektedir. Demir külçeleri, madenden çıkan demir cevherlerini eriterek elde edilebilir. Maden fırının yapımında ihtiyaç duyulan diğer öğe ise 1 adet taş ocağıdır. Taş ocağı oluşturmak için 8 kırık taş yeterlidir. Minecraft maden fırını yapımında kullanılacak son parça da 3 adet düzgün taştan oluşuyor. Bu taşları uygun şekilde birleştirip blok hâline getirerek taş ocağı oluşturabilirsiniz.

Maden Firini.jpg

Bir önceki yazımız olan Minecraft Pocket Edition İki Kişi Nasıl Oynanır? başlıklı makalemizde Minecraft Pocket Edition İki Kişi Nasıl Oynanır? hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Minecraft Maden Fırını Nasıl Yapılır? Maden Fırını Yapımı? (2023)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!