featured

Nintendo Switch Dünya Çapında 114.33 Milyondan Fazla Sattı

service service
TGOXİ

Nintendo, 30 Eylül 2022’de sona eren üç aylık dönem için kazanç raporunu yayınladı ve bu, her zaman olduğu gibi, güncellenmiş yazılım ve donanım satış rakamlarını içeriyor. Nintendo Switch, bir önceki çeyreğin sonunda 111.08 milyon adetten dünya çapında 114.33 milyon adet sattı .

Çeyrek boyunca, Switch 3.25 milyon adet sattı. Mali yılın ilk yarısındaki (Mart-Eylül) toplam satışları, geçen yıla göre yıllık %19,2 düşüşle 6,68 milyon adede ulaştı. Nintendo, bunu donanım tedariki ve satışları üzerinde kısıtlamalar getirmeye devam eden devam eden küresel yarı iletken sıkıntısına bağlıyor. Bu nedenle şirket, devam eden mali yıl için toplam donanım satış tahminini revize ederek 21 milyon birimden 19 milyon adede indirdi.

Yazılım cephesinde, Switch üç aylık dönem boyunca 64 milyonun üzerinde yazılım birimi satışı gördü. Mali yılın ilk yarısında Switch için toplam yazılım satışları 95.41 milyon adet olarak gerçekleşti ve bu da yıllık %1.6’lık bir artışı temsil ediyor. Nintendo’nun mevcut mali yıl için toplam yazılım satışları projeleri 210 milyon adette değişmeden kaldı.

Bir önceki yazımız olan Call of Duty 2023'te “Bir Sonraki Tam Premium Sürümü” Alacak – Activision başlıklı makalemizde ACTIVISION, CALL OF DUTY: MODERN WARFARE 2 ve INFINITY WARD hakkında bilgiler verilmektedir.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Nintendo Switch Dünya Çapında 114.33 Milyondan Fazla Sattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!