featured

NVIDIA AIB İş Ortakları, AD103-301 GPU Silikonlu GeForce RTX 4080’i Sevkiyatına Başladı

service service
TGOXİ

NVIDIA AD103-301 GPU Silicon, AIB’lerden Yeni GeForce RTX 4080 Grafik Kartlarında Gönderiliyor

NVIDIA’nın yönetim kurulu ortaklarını yeni grafik kartı varyantları (XX0/XX1) ve RTX 4070 Ti olmayan GPU’ların teknik özelliklerindeki güncellemeler hakkında bilgilendirdiği söylendi. HKEPC (@hkepcmedia Twitter’da) birkaç gün önce yaklaşan NVIDIA GeForce RTX 40 serisi kartların bir listesini yayınladı. 

Bu gönderiden sonra, NVIDIA ortaklarından yeni modelleri doğrulayan raporlar geldi. İki yeni grafik kartıyla tüketiciler, önce “karşılaştırma devreli” “250” varyasyonunu görecekler, ardından “251” GPU’yu iki hafta sonra aynı devreye ihtiyaç duymadan takip edecekler. İkinci model, geliştirilmesinde kullanılan aynı sayıda bileşene sahip olmayacak ve bu da müşteri maliyetlerini biraz düşürecektir.

Değişiklikler ayrıca NVIDIA GeForce RTX 4080 GPU’larda da yapıldı. İki kartın da aynı özelliklerle aynı performansı gösterdiği bildiriliyor. RTX 4080 varyantları da aynı konfigürasyon, TDP ve saat hızları sunacak. Bu, CUDA çekirdeğinin 2505 MHz frekansla 9728 olduğu anlamına gelir. Şu anda Gainward, APAC varyantlarının üçünü de AD104-300 ve AD104-301 GPU’larla listeledi, bu nedenle diğer üreticiler yakında aynı şeyi yapacak.

Bu noktada, AMD’nin yaşadığı son RX 7900 XTX GPU sorunları nedeniyle NVIDIA avantajlı durumda , ancak genel olarak NVIDIA kartlarının yüksek maliyeti nedeniyle, 2023’te seyahat ederken hangi şirketin başarılı olacağı bilinmiyor. fiyatlar veya belirli markaların, yani bahsedilen iki markanın güveni nedeniyle GPU popülaritesinde bir değişiklik görebilir.

Bir önceki yazımız olan AMD, Ryzen ve EPYC CPU'ları Dahil İşlemci Hatlarında 31 Güvenlik Açığı Ortaya Çıkardı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
NVIDIA AIB İş Ortakları, AD103-301 GPU Silikonlu GeForce RTX 4080’i Sevkiyatına Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!