featured

Oyun Endüstrisinin Sevilen Etkinliği E3 Artık Faaliyet Göstermicek

service service
TGOXİ


E3, video oyunu endüstrisinin önde gelen etkinliklerinden biri olarak bilinirdi, ancak artık resmen sona ermiş durumda. COVID-19 pandemisi nedeniyle iptal edilen ve gelecek yıllar için belirsizlikle karşılanan bu fuar, video oyun dünyasındaki değişimlere işaret ediyor. ESA Başkanı ve CEO’su Stanley Pierre-Louis, Washington Post’a verdiği bilgide, E3‘ün sektördeki değişen dinamiklere uyum sağlamak adına sonlandırıldığını doğruladı.

Etkinliğin neden bittiği konusunda Pierre-Louis, sektörün hayranları ve ortaklarına ulaşmak için yeni fırsatların ortaya çıkması ve şirketlerin kendi bireysel vitrinler aracılığıyla tüketicilere ve iş ilişkilerine daha etkili bir şekilde erişebilmesi gerektiğini ifade etti.

E3 Resmen Durdu

2664 Cyberpunk 2077 Official World Premiere Trailer E3 2018 00 00 40

Etkinliğin sona ermesi, yerini alan etkinliklerle birlikte video oyun endüstrisinde bazı değişikliklere neden oldu. Nintendo, PlayStation ve Xbox gibi büyük şirketler kendi bireysel gösterilerini yaparken, Geoff Keighley’in Summer Game Fest gibi dijital etkinlikler de ön plana çıktı.

E3’ün kaybolması, video oyun endüstrisinin doğrudan tüketicilere ulaşmak için daha çeşitli ve uygun maliyetli yollar aradığını gösteriyor. Bu değişikliklerin oyun severlere heyecan ve sürprizleri özletebileceği, ancak yeni etkinliklerin de ilgi çekici ve yenilikçi olabileceği düşünülüyor.

Sevilen bu etkinliğin kapanması, video oyun dünyasında bir dönüm noktası olarak görülebilir, ancak endüstrinin adapte olma ve gelişme konusundaki güçlü geçmişi, oyunların yaşamaya devam edeceği öngörüsünü destekliyor. E3 artık yok, ancak oyunlar ve video oyun endüstrisi hala varlığını sürdürüyor.

Bir önceki yazımız olan GTA Online Kullanabileceğiniz En İyi Araçlar (2024) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

1
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Oyun Endüstrisinin Sevilen Etkinliği E3 Artık Faaliyet Göstermicek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 16 Aralık 2023, 22:22

    […] Age of Empires II: Definitive Edition, klasik bir strateji oyunu olan Age of Empires II’nin geliştirilmiş bir sürümüdür. Oyunda farklı medeniyetlerden birini seçerek tarih boyunca ilerleyebilir, kaynakları yönetebilir ve ordularınızı savaşa götürebilirsiniz. Düşük sistem gereksinimlerine sahip olması ve sürükleyici oyun mekaniği nedeniyle birçok oyuncu tarafından tercih edilmektedir. […]

    Cevapla
Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!