fall guys

Fall Guys’da Epic Games İşten Çıkarmalarınından Etkilenen Yapımlar Arasında

service service
TGOXİ

Epic Games, renkli battle royale oyunu Fall Guys’ın covid-19 salgınının başlarında çok oyunculu bir sansasyon haline gelmesinin ardından 2021’de Mediatonic’i satın aldı. Şimdi, Fortnite yapımcısının büyük maliyet kesintisinin bir parçası olarak İngiltere merkezli stüdyoda tonlarca geliştiriciyi işten çıkarıyor.

Epic CEO’su Tim Sweeney, daha sonra şirketin web sitesinde paylaşılan 800’den fazla işten çıkarmayla ilgili bugün personele gönderdiği e-postada, şirketin oyunlarına yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. “Hiçbir temel işimizi kesmiyoruz ve Fortnite birinci taraf geliştirmesi, Fortnite yaratıcı ekosistemi ve ekonomisi, Rocket League ve Fall Guys ile oyunlara yatırım yapmaya devam ediyoruz” diye açıklama yaptı.

Fall Guys Üzerindeki Etkiyi Nasıl Kaldıracak?

epic games

Ancak karardan etkilenen bazı geliştiriciler, stüdyodan çıkarıldıkları haberini hemen sosyal medyada paylaşmaya başladı. Hatta ofisteki personelin normalde şirketin adını göstermek için kullanılan harfleri alıp onları “Decimation” şeklinde yeniden düzenlediği anlaşılıyor. Görüntü, Mediatonic’in 2020 As Avukat tarzı görsel romanı Murder By Numbers’ın tasarımcısı ve yazarı Ed Fear tarafından tweetlendi.

“Maalesef bugün Epic’teki işten çıkarmalardan etkilenen insanlardan biri de benim” diye yazdı. “Sevdiğim bu kadar çok harika Mediatonic meslektaşımı arkamda bıraktığım için kesinlikle yıkıldım.” Etkilenen diğer kişiler arasında oyun tasarımcıları, seviye tasarımcıları ve sanatçılar yer alıyor. Toplamda kaç kişinin Mediatonic’ten çıkarıldığı ya da kaç geliştiricinin hala Fall Guys üzerinde çalıştığı belli değil. Epic Games’in bir sözcüsü ayrıntıları paylaşmayı reddetti ancak tüm ekibin “yanlış” olduğuna dair raporların olduğunu söyledi.

Mediatonic, 2005 yılında İngiltere’nin Uxbridge kentinde Dave Bailey ve Paul Croft tarafından ortaklaşa kuruldu. Küçük bağımsız girişim, Who’s That Flying?! adlı tetikçiyi çıkarana kadar flash oyunlar yapmasıyla yaygın olarak biliniyordu. 2010’da PlayStation Portable için. Daha sonra kült hit Hatoful Boyfriend’in yeniden yapımını yaptı ve Gear Pop! da dahil olmak üzere çeşitli mobil sürümler üzerinde çalıştı. ve Fable Fortunate. Ancak Fall Guys 2020’de büyük bir hit haline gelene kadar Mediatonic’in profili patlamadı ve daha sonra Epic tarafından satın alındı.

Ana şirket, oyuncuların gerçeküstü engelli parkurlarda beceriksiz fasulyeleri manevra yaptığı çevrimiçi çok oyunculu platform oyununu ücretli bir modelden, Fortnite ile aynı doğrultuda ücretsiz oynanabilen bir modele geçirdi. Bu, sezon geçişleri ve hayranların satın alabileceği sürekli güncelleme ve yeni kostüm beklentileriyle geldi. Epic ayrıca oyunu Steam’den çekti. Oyunun durgunlaştığına dair korkuların ortasında, oyunun sıkı hayranlarının bir kısmı rutin olarak büyük bir revizyon ve canlanmanın özlemini çekiyor.

Fall Guys oyun tasarımcısı Beatriz Díaz Martín, “Bugün Epic/Mediatonic’te çok çalışkan, süper yetenekli ve gerçekten iyi iş arkadaşları işten çıkarıldı” diye tweet attı. “Birçoğu yıllardır birlikte çalıştığım arkadaşlarım.”

Büyük teknoloji şirketleri bu yılın başlarında toplu işten çıkarmalar duyurduklarında Sweeney, Google, Meta ve diğer Sillicon Valley devlerinin aksine işler zorlaştığında Epic Games’in nasıl bir araya geldiğine dair bir meme ile yanıt verdi. Sweeney’nin en son maliyet tasarrufu önlemleri kapsamında herhangi bir maaş kesintisi yapıp yapmayacağı henüz belli değil.

Bir önceki yazımız olan Bir Sonraki Ücretsiz Epic Games Oyunu Onaylandı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
sevindim
Sevindim
0
_zd_
Üzdü
0
sinirliyim_bana_dokunma
Sinirliyim Bana Dokunma
0
wow_bu_ne_la
wow Bu ne la
0
kusmak_zreyim
Kusmak Üzreyim
Fall Guys’da Epic Games İşten Çıkarmalarınından Etkilenen Yapımlar Arasında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Content Protection by DMCA.com
Giriş Yap

TurkishGames.Net - Oyun İncelemeleri, Haberler, İpuçları ve Daha Fazlası-Community Of Players-Türk Oyuncu Topluluğu ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!